حزب همبستگی اسلامی ایران

همایش نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال برگزار می شود

محمد سالاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که احزاب به عنوان مهم ترین نهاد جامعه مدنی نقش بسزایی در عملیاتی کردن مبانی نظری گفتمان اعتدال دارند، افزود: شورای عالی حزب همبستگی تصمیم گرفت تا با برگزاری همایشی ملی، به تببین نقش احزاب در گفتمان اعتدال بپردازد.

دبیر همایش ˈ نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال ˈ یادآور شد : در این همایش ، برخی مقام های دولتی، دبیران کل احزاب، مدیران مسئول روزنامه ها، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفرا و تعدادی از شخصیت ها و فعالان سیاسی و مذهبی سرشناس کشورحضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: حزب همبستگی به عنوان یک حزب پیشگام در جریان اصلاحات ، تصمیم دارد با برگزاری این همایش ، تعریف دقیق تری از گفتمان ها و روش ها، ارائه کند و با توجه به نقش جریان اصلاحات در پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، گامی در جهت بالابردن زمینه مشارکت عمومی مردم در عرصه سیاسی بردارد.

سالاری همچنین گفت: بنابر اعتقاد بسیاری از صاحبنظران، گفتمان اعتدال تبلور فضای سیاسی متاثر از افراط و تفریط جریان های سیاسی در سال های گذشته در کشور است و افرادی نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین روحانی را می توان به عنوان طراحان این گفتمان تلقی کرد.

وی در ادامه گفت : با روی کار آمدن دولت یازدهم ، امید برای فعالیت بیشتر احزاب پدید آمده و حزب همبستگی هم در نظر دارد ، جدی تر و فعال تر از گذشته در این عرصه ها حضور داشته باشند.

عضو شورای عالی حزب همبستگی ایران اسلامی یادآور شد: باید از فرصت پدید آمده در عرصه اجرایی کشور استفاده و با تقویت فعالیت احزاب ، زمینه رابرای توسعه سیاسی بیشتر فراهم کرد به ویژه حال که اهتمام نخبگان سیاسی در مسیر اعتدال وعقلانیت قرار گرفته است.

سالاری مشارکت هدفمند و حداکثری مردم در عرصه سیاسی را نیازمند فعالیت احزاب قدرتمند عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تحزب در ایران ، نیازمند تلاش بیشتر فعالان حزبی و نخبگان سیاسی است ، دولت هم باید زمینه لازم را برای توسعه سیاسی و فعالیت احزاب فراهم کند تا در یک تعامل دوسویه ، شاهد رشد فعالیت حزبی در کشور باشیم چون احزاب و گروه های سیاسی شناسنامه دار می توانند در شکل گیری دموکراسی و مردم سالاری دینی به صورت موثر ، نقش آفرینی کنند.

دبیر همایش نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال گفت: یکی از مهمترین اهداف این همایش ، ایجاد محیطی برای تبیین بیشتر گفتمان اعتدال و نقش احزاب در این زمینه است چون تصور می کنیم هنوز از ظرفیت گفتمان اعتدال پدید آمده در کشور، استفاده نشده است.

وی دیگر هدف این همایش را مشخص کردن مرزبندی های بین این گفتمان به عنوان یک جریان سوم و گفتمان اصلاح طلبی و اصولگرایی و نیز میزان همپوشانی این گفتمان ها با یکدیگر عنوان کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *