حزب همبستگی اسلامی ایران

فراموش کردن ریشه های طوفان الاقصی، تحریف جاهلانه هفت دهه ظلم رژیم صهیونیستی است

حزب همبستگی ایران اسلامی طی بیانیه ای، طوفان الاقصی را حاصل 70 سال تحمل اشغالگری در سایه سکوت و رفتار تبعیض آمیز برخي جوامع بین المللی در مقابل ظلم، جنایت و تضییع حقوق اولیه دانست و اعلام کرد: هرگونه اعمال خشونت علیه غیرنظامیان به خصوص زنان و کودکان را از سوی طرف های درگیر، موجب تداوم چرخه خشونت و تثبیت افراط گرایی و نفرت آفرینی می داند.

 

در متن کامل این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تصور آنکه خشم عميق یک ملت، پس از 70 سال تحمل اشغالگری، آن هم در سایه سکوت و رفتار تبعیض آمیز برخي جوامع بین المللی در مقابل ظلم، جنایت و تضییع حقوق اولیه اش، به طوفانی سهمگین تبدیل نگردد، توقعي غير منطقي و حتی برخلاف فطرت انسانی، تجربه تاریخی و وعده الهی است.

آنان که ریشه های شکل گیری طوفان الاقصی در غزه را فراموش کرده اند و این روزها سعی در مظلوم جلوه دادن چهره ظالم شناخته شده دهه های اخیر یعنی رژیم صهیونیستی دارند، ظلم آشکاری را جاهلانه تحریف می کنند که بیش از هفت دهه است که در پیش چشمان جامعه جهانی هر روز تکرار شده است.

در تمام این سال ها، جنایت و مصیبتی را نمی توان تصور کرد که رژيم اسراييل  بر سر مردم مظلوم فلسطین، آوار نکرده باشد. از اشغال سرزمین و ویران کردن خانه و کاشانه مردم گرفته تا کشتار زنان و کودکان و به اسارت بردن جوانان و آواره کردن صدها هزار خانواده فلسطینی که در آرزوی بازگشت به سرزمین مادری شان روزگار می گذرانند.

عملیات غافلگیرکننده نیروهای فلسطینی که این روزها جهانیان را به تحیر واداشته است و ارتش و سيستم هاي امنيتي و اطلاعاتي طرف مقابل را به چالش جدي كشانده علیرغم برخی اقدامات خشونت بار، و البته غیرقابل توجیه و تاسف آور، فوران خشم فروخورده و حق دفاع مشروعی است که نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شده و اینک خود را به عنوان یک نیروی بازدارنده در معادلات منطقه ای نمایان ساخته است.

حزب همبستگی ایران اسلامی ضمن احترام به آرمان ها و حقوق قانونی و مشروع مردم فلسطین و اعلام انزجار از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در سالیان گذشته و تقبیح معیارهای دوگانه قدرت های جهانی و نهادهای بین المللی در مواجهه با اشغالگری ها و ظلم مستمر این رژیم، هرگونه اعمال خشونت علیه غیرنظامیان به خصوص زنان و کودکان را از سوی طرف های درگیر، موجب تداوم چرخه خشونت و تثبیت افراط گرایی و نفرت آفرینی می داند.

حزب همبستگی ایران اسلامی با آرزوی برقراری صلحی پایدار که حقوق فلسطینیان در آن به رسمیت شناخته شود، خواهان اقدام عاجل سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان ملل متحد برای متوقف کردن حملات وحشیانه ارتش اسرائیل علیه غیرنظامیان و شکسته شدن محاصره ظالمانه غزه است که می تواند به یک نسل کشی و فاجعه بشری غیرقابل جبران منتهی شود.

حزب همبستگی ایران اسلامی، مواضع اخير نظام  در خصوص اعلام صریح عدم دخالت ایران در حوادث اخیر را حامل پیامی آشکار برای جهانیان و موجب کنارکشیده شدن پای کشورمان از یک مناقشه منطقه ای و جهانی دانسته و امیدوار است که بسياري از  مسئولان و صاحبان تریبون های رسمی و عمومی مبتني بر منافع ملي كشور ،  در اظهارات و اقدامات خود، از سیاست هاي مداخله جويانه پرهيز و از بیان سخنان نسنجیده و احساسی و برخلاف منافع ملی بپرهیزند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *