حزب همبستگی اسلامی ایران

محسن هاشمی: شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نتوانسته مدیریت کشور را برعهده بگیرد

رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای سیاست‌گذاری اصلاحات نتوانسته مدیریت کشور را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران امروز (پنج شنبه21 دی) در پنجمین کنگره حزب همبستگی ایران اسلامی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا‌و‌سیما برگزار شد، در سخنانی، گفت: همه خوب می‌دانیم که احزاب در ایران مانند کشورهای پیشرفته سابقه طولانی ندارند و در ایران عمری حدود 100 ساله دارند، احزاب نگرش ایدیولوژیک و سوسیالیستی داشتند و اینگونه تأثیر‌گذار بوده‌اند.

        بیشتر بخوانید:

        ابهام جدی درباره خاطره هاشمی از شهید بهشتی پس از 12 سال + فیلم

        وزیر پیشنهادی علوم: برآمده از جریان اصلاحات هستم

وی افزود: در سال‌های اخیر، شاهد تأثیرگذاری شواری سیاست‌گذاری اصلاحات بودیم، اما به دلیل شرایط کشور آنگونه که مردم توقع دارند، نتوانسته است مسئولیت مدیریت کشور را به عهده بگیرد.

هاشمی‌رفسنجانی، تصریح کرد: احزاب در کشور ما کارشان پیچیده‌تر است، زیرا باید نقش دین را نیز در نظر بگیرند که مرزهای این کار به‌خوبی مشخص نیست، رشد سیاسی و اقتصادی با هم به طور موزون شکل نگرفته است در نهایت، احزاب باید عدالت را در دستورکار قرار دهند.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: از حزب همبستگی ایران اسلامی در خواست می‌کنم که اعتدالی که آیت‌الله هاشمی مدنظر داشتند را رعایت کنند تا بتوانیم تمام مزیت‌های کشور را به‌کار گیریم.

هاشمی‌رفسنجانی افزود: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، 60 سال مجاهدت کردند و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بیش از 7 بار به زندان افتادند و در مجموعه حدود 5 سال زندان بودند و شکنجه‌های بسیاری کشیدند، ایشان در بُعد صبر و استواری و آینده‌نگری شاخص بودند.

به گزارش تسنیم، اخیراً طرحی از طرف مصطفی کواکبیان به نام “پارلمان اصلاحات” ارائه شده تا جایگزین شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان شود.

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان متشکل از نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و برخی شخصیت‌های حقیقی تشکیل شده و ریاست آن را محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس به‌عهده دارد. عملکرد این شورا مورد انتقاد برخی احزاب اصلاح‌طلب از جمله حزب مردم‌سالاری، اعتماد ملی و اراده ملت است که منجر به ارائه دو لیست در انتخابات شوراهای پنجم توسط اصلاح‌طلبان شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *