حزب همبستگی اسلامی ایران

جزییات جلسه رئیس سازمان انرژی اتمی با کمیسیون امنیت ملی مجلس/ اسلامی: مبنای تعاملات ایران و آژانس، NPT و پادمان است/ موضوعات باقی‌مانده بین ما و آژانس به 2 مکان تقلیل یافته است

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، به بیانیه مشترک با گروسی پرداخت و خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات ایران و آژانس NPT و پادمان است و موضوعات باقیمانده بین ما و آژانس به ۲ مکان تقلیل یافته است. ما تاکید داریم که آژانس در عملکرد خود، رویکرد حرفه ای و فنی را دنبال کند و تحت تاثیر رویکردهای سیاسی قرار نگیرد.

جزییات جلسه رئیس سازمان انرژی اتمی با کمیسیون امنیت ملی مجلس/ اسلامی: مبنای تعاملات ایران و آژانس، NPT و پادمان است/ موضوعات باقی‌مانده بین ما و آژانس به 2 مکان تقلیل یافته است

همبستگی؛ جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با حضور محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی با موضوع بررسی آخرین اقدامات این سازمان برگزار شد.

اسلامی با تاکید بر اینکه در سازمان انرژی اتمی هدف بهره مندی مردم از منافع دانش هسته ای در زندگی شان را دنبال می کنیم، گفت: روند ساخت نیروگاه های جدید هسته ای از جمله نیروگاه ۲ و ۳ بوشهر طبق برنامه پیش می رود.

اسلامی به تشریح ابعاد کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای با ۶۰۰ مقاله و ارائه در اصفهان هم پرداخت و گفت: در این کنفرانس که اولین بار بود با حضور مهمانان خارجی از جمله رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، برگزار می شد، دانش هسته ای کشورمان در سطوح مرتبط ارائه شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی، به بیانیه مشترک با گروسی هم پرداخت و خاطرنشان کرد: مبنای تعاملات ایران و آژانس NPT و پادمان است و موضوعات باقیمانده بین ما و آژانس به ۲ مکان تقلیل یافته است.

وی افزود: ما تاکید داریم که آژانس در عملکرد خود، رویکرد حرفه ای و فنی را دنبال کند و تحت تاثیر رویکردهای سیاسی قرار نگیرد.

در این جلسه که آخرین جلسه مشترک کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با سازمان انرژی بود، نمایندگان از تعامل سازنده  سازمان با کمیسیون تقدیر کردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *