حزب همبستگی اسلامی ایران

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

دانشجویان و اساتید ایرانی هم‌صدا با دانشجویان آزادیخواه آمریکا و اروپا که نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی دست به اعتراض زده بودند، با برپایی تجمعاتی در دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن اعلام حمایت از این دانشجویان، برخورد خشن پلیس آمریکا را محکوم کردند.

ایسنا، این اعتراضات دانشجویی علیه جنگ تمام عیار اسرائیل و جنایات صهیونیست‌ها در حق مردم غزه در سراسر آمریکا ادامه دارد و گستره آن به اروپا نیز کشیده شده است.

در همین رابطه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های ایران برای حمایت از اعتراضات دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های آمریکا در پی جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در غزه که به حمایت جهانی دانشگاهیان و مراکز علمی و فرهنگی جهان منجر شد، ظهر امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

در تجمعی که امروز دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حمایت از خیزش دانشجویان در آمریکا برگزار کردند، علیرضا رهایی، رئیس این دانشگاه گفت: بعد از هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی و استکباری به ملت ستمدیده فلسطین، شاهد شهادت تعداد زیادی از مردم بی‌گناه فلسطینی بودیم، بعد از این جنایت موج جدیدی از بیداری در کشورهای اروپایی و آمریکا در میان دانشگاهیان شکل گرفت.

وی افزود: امروز عوامل صهیونیستی دیگر نمی‌توانند تظاهر به انسان دوستی کنند و افکار عمومی در جهان پی به ماهیت و خوی جنایت‌کار این رژیم بردند.

رئیس دانشگاه امیرکبیر عنوان کرد: در روزهای گذشته شاهد بودیم که پلیس آمریکا در کنار ارتش به دنبال سرکوب فریاد حق‌طلبی دانشجویان و اساتید حامی فلسطین هستند، اما باید بدانند که این موج حق‌طلبی خاموش نخواهد شد و سایر دانشگاه‌ها نیز در حمایت از مظلومیت فلسطین مسیر را ادامه خواهند داد.

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

رهایی ادامه داد: برخورد زشت و توهین‌آمیر نیروهای نظامی به دانشجویان آزادی‌خواه بر خلاف قوانین بین المللی است و اعتراض سایر دانشجویان را در دانشگاه‌های ایران، اروپا، کانادا و سایر نقاط جهان به دنبال داشته است.

وی افزود: دولت آمریکا در دهه‌های گذشته همواره پشت نقاب آزادی‌خواهی پنهان شده بود، اما در نهایت با حمله وحشیانه به نقاب از چهره انداخت تا بار دیگر بر مردم و افکارجهانی ثابت شود که شعارهای آزادی‌خواهی تنها ابرازی برای سو استفاده از قدرت خود است.

رئیس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به وظیفه دانشگاهیان در حمایت از دانشجویان آزادی‌خواه آمریکا بیان کرد: برگزاری راهپیمایی و تحصن در فضای دانشگاه نقش مهمی در حمایت از مردم فلسطین و دانشجویان حامی مردم بی‌گناه فلسطین دارد، دانشگاه به عنوان ساحت علم ورزی و تاثیرگذار بر وضعیت کشور نقش مهمی در روشن نگه داشتن چراغ دفاع از مردم فلسطین دارد.

همچنین دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نیز امروز بعد از نماز و ظهر در حمایت از دانشجویان آمریکایی و اروپایی تجمعی اعتراض آمیز برگزار کردند.

در این تجمع دانشجویان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «الله اکبر»، «یا ایها المسلمین اتحدو اتحدو وحدت مستضعفان علیه مستکبران» و « دانشجویان مسلمان حامی مستضعفان» حمایت خود را از دانشجویان ضد صهیونیست اعلام کردند.

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

همچنین در این تجمع صادق شهبازی، عضو اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: در کشور ما و کشورهای دیگر از جنس ما عده‌ای هستند که دو قرن است غرب را بسیار بدون اشکال جلوه می‌دهند و ادعا دارند که ما هیچ چیز نداریم و در بحران هستیم؛ اما غرب نقطه‌ای تمام و کمال است. این اعتراضات در دانشگاه‌های درجه دو آمریکا اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه در دانشگاه‌هایی که طبقه بالای آمریکا و مسئولین آمریکا در آن‌ها به تحصیل مشغولند، اتفاق افتاده است.

به گفته شهبازی در حال حاضر ذات استکبار نسبت به بقیه، زورگویی و …. در حال نمایان شدن است. در کشورهایی همچون ایران عده‌ای در تلاشند تا آمریکا را بزک کنند ولی در قلب دانشگاه‌های آمریکا، دانشجوهای آمریکایی که پدران آن‌ها از مسئولین این کشور و نسل بعدی این مسئولان هستند، به این نتیجه رسیده‌اند که باید با صدای بلند اعلام کنند که پادشاه هویت ندارد و تصویر ساخته شده فرو ریخته شده است.

*حمایت دانشگاهیان علوم پزشکی قم از جنبش جهانی دانشجویان طرفدار فلسطین

دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم در حمایت از مردم مظلوم غزه و نیز خیزش دانشجویان بیدار دانشگاه‌های آمریکا و اروپا و محکوم کردن اقدام پلیس آمریکا در ضرب و شتم و بازداشت دانشجویان و اساتید، پس از اقامه نماز ظهر در مسجد فاطمه الزهرا(س) مجتمع پردیس شهید قاضی دانشگاه تجمع و با شعارهایی این اقدامات را محکوم کردند.

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

تجمع دانشگاهیان دانشگاه‌های استان کرمانشاه نیز در حمایت از خیزش دانشجویان آمریکایی معترض به جنایات رژیم صهیونیستی، برپا شد.

در این تجمع که ظهر امروز(۹ اردیبهشت) در دانشگاه رازی کرمانشاه برپا شد، دانشگاهیان با سر دادن شعارهایی نظیر «یا ایها المسلمون، اتحدو، اتحدود»، «با غزه همدردیم، آماده نبردیم»، « شیطان حمایت می‌کند، صهیون جنایت می‌کند»، «ننگ ابد بر دشمنان قرآن، درود ما بر یمن قهرمان» و…. حمایت خود را از خیزش اخیر در دانشگاه‌های آمریکا در اعتراض به رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

محمد نبی احمدی رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه هم در اجتماع تجمع‌کنندگان که در محل گلزار شهدای گمنام دانشگاه رازی برگزار شد، با اشاره به جریان افتادن خیزش‌های دانشجویی در آمریکا، اظهارکرد: اعتراضات دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی نشان از یک شکاف عمیق و اختلاف نظر جدی بین مردم و هیات حاکمه این کشورهاست.

وی افزود: آنهایی که در فتنه سال ۱۴۰۱ تلاش زیادی برای خشن نشان دادن پلیس کشورمان داشتند، امروز یک استاد زن دانشگاه خود را به وحشیانه‌ترین شکل ممکن و تنها به دلیل اینکه عقیده خود را بیان کرده، دستگیر می‌کنند.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه تاکید کرد: در همان روزهای اول خیزش دانشجویان آمریکایی، حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از آنها توسط پلیس دستگیر شدند و یک استاد دانشگاه را نیز اخراج کردند.

وی به کشیده‌شدن جنبش اعتراضات دانشجویی در محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به دانشگاه‌های اروپایی از جمله آلمان و فرانسه هم اشاره کرد و گفت: اکنون وقت آن است که ما نیز تمام قد برای حمایت از این دانشجویان وارد میدان شویم.

احمدی با بیان اینکه دانشجویان آمریکایی و اروپایی با این حرکت خود چهره دروغین لیبرال دمکراسی غرب را به دنیا نشان دادند، افزود: آنچه امروز در دانشگاه‌های آمریکا و غرب می‌بینیم، نه بویی از لیبرال دارد و نه دمکراسی است.

*تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز در حمایت از دانشجویان آزادی خواه حامی فلسطین در جهان

دانشجویان و استادان دانشگاه‌ تبریز ظهر امروز ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در محکومیت عملکرد دولت ایالات متحده آمریکا در برخورد با دانشجویان آزادی خواه حامی فلسطین تجمع کردند.

دانشجویان شرکت‌کننده در این تجمع همبستگی خود را با دانشجویان آمریکایی و اروپایی که از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کنند، اعلام کردند.

اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه تبریز اقدام شوم پلیس آمریکا در ضرب و شتم دانشجویان را با شعارهایی به چند زبان‌ زنده‌ی دنیا محکوم کردند.

تجمع کنندگان از وجدان‌های بیدار جامعه دانشگاهی آمریکا و اروپا در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و با شعارهای «با غزه همدردیم آماده‌ی نبردیم»، «مرگ بر حرمله‌های صهیون»، «بالروح، بالدم، نفدیک یا اقصی»، «free free palestine »، «مرگ بر اسرائیل» اقدام پلیس آمریکا را محکوم کردند.

اجتماع دانشجویان سراسر کشور در همبستگی با دانشجویان آمریکایی و اروپایی حامی فلسطین

*تجمع دانشجویان ارومیه‌ای در حمایت از دانشگاهیان آمریکایی و اروپایی معترض به رژیم صهیونیستی

با حضور جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ارومیه، تجمع دانشگاهیان دانشگاه ارومیه در حمایت از دانشگاهیان معترض آمریکا و اروپا نسبت به نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی ظهر امروز ۹ اردیبهشت ماه برگزار شد.

دانشگاهیان در این تجمع با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از دانشگاهیان معترض آمریکا و اروپا نسبت به نسل کشی و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، حمایت کردند و خواستار آزادی هر چه زودتر فلسطین اشغالی و پایان جنگ در غزه شدند.

محمدحسن جوادی، معاون فرهنگی _ دانشجویی دانشگاه ارومیه در این تجمع با اشاره به آرمان های انقلاب اسلامی و رهنودهای امام خمینی (ره) گفت: آزمان های انقلاب اسلامی، الهام بخش این تحولی است که در دانشگاه های آمریکا امروز رخ داده است.

وی با اشاره به خواسته های دانشجویان معترض آمریکایی گفت: آنها سه خواسته اصلی دارند. خواسته اول توقف جنایت و نسل کشی آشکار در غزه، خواسته دوم این است که کشورهای آمریکایی و اروپایی حمایت های خود را از رژیم صهیونیستی قطع کنند و خواسته سوم آنها قطع ارتباط دانشگاه های خود با رژیم صهیونیستی است.

جوادی افزود: پدیده عجیب در این اعتراضات برخورد خشن پلیس با دانشجویان معترض است که این نشان می دهد که دموکراسی و حقوق بشر در غرب فقط یک شعار است. ابزاری برای سلطه طلبی غرب بر دیگر کشور ها است.

معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه گفت: ما معتقدیم این حرکت آتش ویرانگر رژیم صهیونیستی خواهد شد که این نتیجه طوفان الاقصی و نتیجه وعده صادقی است که نیروهای سپاهی و ارتشی بر علیه رژیم صهیونیستی اجرا کردند.

*تجمع دانشگاهیان اردبیل در حمایت از دانشجویان حامی غزه و فلسطین

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح‌نیا امروز در تجمع دانشگاهیان(دانشجویان، اساتید و کارمندان) دانشگاه محقق اردبیلی در حمایت از دانشجویان حامی غزه و فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا با اشاره به اعتراضات دانشجویی ۱۶ آذر ۱۳۳۲، گفت: طبق فرمایش امام خمینی‌(ره) دانشگاه مبدا همه تحولات است و در همین راستا تحولی ارزشمند است که حول یک محور اتفاق بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه عظمت کار دانشگاهیان آمریکایی در خصوص اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی بسیار بالاست، افزود: این کار هیمنه نظامی و سخت افزاری آمریکا و غرب را به چالش کشید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاهیانی که زیر فشار پلیس های بی‌رحم آمریکا مقاومت می‌کنند، انگشت اعتراض به سمت دجال آخرالزمانی برده‌اند، ادامه داد: علت دستپاچکی آمریکا در استفاده از پلیس ایالتی و گارد ملی برای برطرف کردن این اعتراض این است که دانشجویان کلام فوکویاما را به چالش کشیدند.

در ادامه بیانیه حمایت از دانشجویان حامی غزه و فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا قرائت و تجمع‌کنندگان با شعارهای مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیست، فلسطین فلسطین حمایتت می‌کنیم و … بیانیه را تائید کردند.

*تجمع دانشگاهیان خوزستان در حمایت از خیزش دانشجویی ضدصهیونیستی

دانشگاه‌های استان خوزستان امروز (۹ اردیبهشت‌ماه) همزمان با سراسر کشور، در حمایت از اساتید و دانشجویان معترض آمریکایی نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی، در دانشگاه‌های خود تجمع کردند. 

در این تجمع‌ها دانشجویان و اساتید خوزستان، با سردادن شعارهایی حمایت خود را از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکایی که به دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین مورد ضرب و شتم پلیس آمریکا قرار گرفته‌اند، اعلام کردند.

تجمع دانشگاهیان شهید چمران اهواز در حمایت از خیزش سراسری دانشگاه‌های امریکا علیه رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، پس از اقامه نماز ظهر و عصر هم‌زمان با دانشگاه‌های سراسر کشور در محل یادمان شهدای گمنام این دانشگاه برپا شد.

دانشگاهیان دیگر دانشگاه‌های اهواز نیز همزمان در تجمع دانشگاه‌های خود شرکت داشتند.

همچنین تجمع‌های مشابهی در دانشگاه‌های صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان، علوم پزشکی آبادان، علوم پزشکی دزفول نیز برگزار شد.

*برگزاری تجمع «شَرف مرز ندارد» در دانشگاه بوعلی‌سینا

تجمع «شَرف مرز ندارد» با حضور دانشگاهیان دانشگاه بوعلی‌سینا در دفاع از حرکت دانشجویان آمریکایی در حمایت از مردم مظلوم غزه، در مورد خیزش این دانشگاه‌ها علیه نسل‌کشی و کودک‌کشی در نوار غزه برگزار شد.

عضو هیأت علمی گروه سیاسی دانشگاه بوعلی‌سینا در این تجمع، با بیان اینکه امروز اگر دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا خیزش کردند به مدد تصاویری است که بدون سانسور و فیلتر عجیب و غریب رسانه‌های اسرائیلی و آمریکایی به سمع و نظر آنها رسیده است، گفت: سوشال مدیایی یا رسانه‌های اجتماعی که قرار بود ابزار براندازی نرم علیه رژیم‌های ناهمسو با آمریکا از جمله جمهوری اسلامی ایران، چین و روسیه باشد، تبدیل به تهدیدی علیه خودشان شد، از این رو شمشیر دو لبه‌ای شد که انحصار رسانه‌ای و سانسور عجیب سلطه آنها را شکست.

رضا سلیمانی با اشاره به اینکه ما نه مثل آزادی‌خواهان دنیا هستیم که مرید و مرعوب دیکتاتوری‌های هستند و نه مرید دموکراسی غربی بلکه ما فرزند حقیقت و به دنبال آزادی و آزادی‌خواهی هستیم، خاطرنشان کرد: طاغوت‌های عالم در طول تاریخ براساس یک مثلت شرارت بنا شده‌اند که یک ضلع این مثلث زر، یک ضلع زور و دیگری تزویر است.

وی افزود: عملیات طوفان‌الاقصی که در ۷ اکتبر و ۱۵ مهر سال گذشته رخ داد و عملیات وعده صادق که در ۲۵ فرودین سال‌جاری انجام شد، پایه‌های ظلم و زور را به لرزه درآورد و اسرائیلی که معروف به داشتن ارتش چهارم جهان بود و مدعی داشتن سیستم اطلاعاتی جاسوسی و ضدجاسوسی قوی و شکست‌ناپذیری و داشتن بیش از ۱۰۰ کلاهک اتمی بود و هیچ‌کس جرأت مقابله با او را نداشت، با این دو عملیات صدای لرزش پایه‌هایش به گوش می‌رسد، این نکته را رسانه‌های صهیونیستی خود بیان می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *