حزب همبستگی اسلامی ایران

ناپدید شدن ۲۰۰۰ فلسطینی در مناطق مختلف غزه/ کشف گور جمعی در خان‌یونس/ جنایت در رفح

رژیم اشغالگران صهیونیستی در صد و نود و هشتمین روز از جنگ علیه نوار غزه، حملات هوایی و بمباران مناطق مختلف نوار غزه را تشدید کرد، همزمان دفاع مدنی فلسطین اعلام کرد که اجساد ۵۰ شهید را از زیر آوار بیرون آورده و تعداد دیگری نیز در بمباران‌های چند ساعت گذشته به شهادت رسیدند.

به گزارش همبستگی، خبرنگار شبکه خبری «الجزیره» گزارش داد که ۱۴ تن از جمله ۹ کودک و ۲ زن در حملات هوایی رژیم صهیونیستی به ۲ خانه در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه به شهادت رسیدند.

این منبع تعداد شهدای حمله رژیم صهیونیستی به خانه‌ای واقع در خیابان «جورج» در شرق رفح را نیز پنج تن از جمله چند کودک اعلام کرد. تعداد تلفات خانواده عبدالعال در رفح به ۱۰ تن رسید که پنج تن کودک هستند.

همچنین در نتیجه حمله هوایی رژیم صهیونیستی به زمینی کشاورزی واقع در اطراف منطقه «خربه العدس» در شمال شهر رفح که گروهی از آواره‌ها در آنجا مستقر شده بودند، تعدادی زخمی از جمله یک نوزاد زیر ۴۰ روز به بیمارستان اروپایی غزه در خان‌یونس منتقل شدند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک منزل در محله «الشعوت» در جنوب شهر رفح واقع را هدف قرار داده و آن را کاملا ویران کردند.

در نتیجه حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به آپارتمانی در محله «تل‌السلطان» در غرب شهر رفح که آوارگان در آن ساکن بودند و یک منزل دیگر و مهد کودکی در محله «السلام» در شرق رفح که باعث تخریب خانه‌های مجاور آنها نیز شد، ۱۰ فلسطینی از جمله ۶ کودک و سه زن به شهادت رسیدند.

خبرنگار الجزیره تاکید کرد که در حمله رژیم صهیونیستی به آپارتمانی در منزل خانواده «جوده» در اردوگاه «الشابوره» در مرکز شهر رفح، یک زن باردار به همراه همسر و دخترش به شهادت رسیدند.

این منبع افزود پزشکان بیمارستان تخصصی کویت در رفح توانستند جنین این مادر را که به شدت زخمی شده بود، پیش از شهادت مادر نجات دهند.

رژیم صهیونیستی با وجود هشدارهای بین‌المللی متعدد درباره پیامدهای فاجعه‌بار حمله به رفح به دلیل حضور ۱.۴ میلیون آواره در این شهر، با طرح ادعای مقابله با آخرین پایگاه نیروهای جنبش حماس، یورش‌هایی را علیه این شهر انجام می‌دهد.

خبرنگار الجزیره همچنین اعلام کرد که نیروهای دفاع مدنی فلسطین در داخل مجتمعی در خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه یک گور دسته جمعی را کشف کرده و اجساد ۵۰ شهیدی را که اشغالگران آنها را با هم دفن کرده بودند، بیرون آوردند.

سخنگوی دفاع غیرنظامی در غزه نیز گفت: بیش از ۱۵۰ شهید و حدود ۵۰۰ مفقود در کشتار خان یونس پس از عقب نشینی اشغالگران پیدا شدند.

این سخنگو ادامه داد: بسیاری از مردم نوار غزه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم بازداشت شده‌اند یا در زیر زمین دفن شده‌اند.

سخنگوی دفاع مدنی غزه با تاکید بر اینکه آنچه در غزه روی می‌دهد پاکسازی نژادی است گفت تعدادی از شهدا قبل از اینکه کشته شوند توسط اشغالگران عریان شده‌اند.

این سخنگو افزود: بسیاری از پیکر شهدا تحت بند مجهول الهویه ثبت شده و برخی از آنها از شمال غزه آمده بودند. آنچه در غزه روی می‌دهد تاریخ بشریت به خود ندیده و سلاح‌های استفاده شده قبلا استفاده نشده بود.

وی افزود: ۲۰۰۰ فلسطینی بعد از عقب‌نشینی اسرائیل از مناطق مختلف غزه ناپدید شده‌اند. اشغالگران به صورت برنامه‌ریزی شده و سیستماتیک اقدام به ربودن ساکنان غزه کرده‌اند.

این سخنگو تاکید کرد: اشغالگران ده‌ها جسد را قبل از عقب نشینی از هر منطقه‌ای دفن کرده‌اند. برخی اجساد تبدیل به خاکستر شده‌اند و سازمان‌های بین‌المللی باید نوع سلاح استفاده شده را بررسی کنند.

یک منبع نیز گفت، قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی در طول شب مناطق شمال غربی شهر خان‌یونس را هدف قرار دادند و آمار تلفات حمله این رژیم به اردوگاه آوارگان در منطقه «المواصی» واقع در غرب شهر خان‌یونس به ۲ شهید و ۱۰ زخمی رسید.

او در ادامه نیز اظهار کرد که در نتیجه این حمله خسارات مالی گسترده‌ای به منطقه وارد شد و بخش‌هایی از اردوگاه آوارگان دچار حریق شد.

خبرنگار الجزیره همچنین اعلام کرد که اشغالگران منطقه‌ای در نزدیکی چهارراه «السنافور» در شرق شهر غزه و همچنین در حمله هوایی دیگری، مناطق غربی غزه را هدف قرار دادند.

در مقابل رسانه‌های رژیم صهیونیستی عصر شنبه اعلام کردند که برای سومین روز پیاپی موشک‌های شلیک شده از جنوب نوار غزه به شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در غلاف غزه اصابت کردند.

طبق گزارش این رسانه‌های عبری زبان، ۲ موشک شلیک شده از نوار غزه به منطقه‌ای باز در شهرک‌ صهیونیست‌نشین «کیسوفیم» در غلاف غزه اصابت کردند.

روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» مدعی شد که ارتش این رژیم منطقه‌ای را که از آنجا این موشک‌ها شلیک شدند، هدف قرار داد.

ناپدید شدن ۲۰۰۰ فلسطینی در مناطق مختلف غزه/ کشف گور جمعی در خان‌یونس/ جنایت در رفح

همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی مدعی شدند که ارتش این رژیم سه پایگاه نیروهای حزب‌الله واقع در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ با وجود صدور قطعنامه شورای امنیت درباره لزوم برقراری فوری آتش‌بس در نوار غزه، به حملات خود به این منطقه ادامه می‌دهد و این حملات علاوه بر تخریب گسترده این منطقه، بیش از ۱۰۰هزار شهید و زخمی که بیشترشان زن و کودک هستند، برجای گذاشته و موجب بروز قحطی شده که جان کودکان و سالمندان را تهدید می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *