حزب همبستگی اسلامی ایران

رئیس سازمان انرژی اتمی: ساخت چند نیروگاه اتمی در بوشهر، خوزستان و هرمزگان آغاز شده است/ تلاش کردیم تاثیر توسعه هسته‌ای بر زندگی مردم را افزایش دهیم

محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست رسانه ای به مناسبت سالروز ملی فناوری هسته ای گفت: توسعه نیروگاه های اتمی در دستور کار سازمان است و الان نیروگاه های دو و سه در بوشهر و چند نیروگاه دیگر در استانهای خوزستان و هرمزگان و .. آغاز شده است. امسال نخستین بتن ریزی نیروگاه کارون را خواهیم داشت. به زودی به مرز پنج هزار نفر نیروی فعال در نیروگاه بوشهر خواهیم رسید.

رئیس سازمان انرژی اتمی: ساخت چند نیروگاه اتمی در بوشهر، خوزستان و هرمزگان آغاز شده است/ تلاش کردیم تاثیر توسعه هسته‌ای بر زندگی مردم را افزایش دهیم

جماران؛ محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست رسانه ای به مناسبت سالروز ملی فناوری هسته ای گفت: تلاش کردیم هیاهوی هسته ای را از بین برده، توسعه هسته‌ای را در همه زمینه‌ها افزایش داده و تاثیر آن بر زندگی مردم را افزایش دهیم.

سند جامع راهبردی سازمان برای نخستین بار در این دولت تهیه و تصویب شد. این سند مبنای حرکت ما در این سالها بوده و هست. ۱۵۹ دستاورد دانشی، صنعتی و فناوری هسته ای را در سال ۱۴۰۱ رونمایی و بهره برداری کردیم

در ۱۴۰۲ همین رویکرد پرشتاب ادامه داشت و دستاوردهای هسته ای ما حدود ۱۵۰ مورد بوده است، در این سال گام‌های موثر در جهت توسعه و تقویت زیرساخت های سازمان و تجاری کردن دستاوردهای هسته ای برداشتیم.

در ۱۴۰۲ حجم فعالیت ها در بخش پرتودهی دو و نیم برابر حجم فعالیت این بخش در سال ۱۴۰۱ بود. بخش پرتودهی در بحث سلامت غذایی و محیط زیست نقش مهمی دارد.

در سال ۱۴۰۲ در بخش پزشکی و سلامت در بخش رادیوداروها ۱۵ دستاورد جدید را ثبت کردیم. رادیوداروها از جنس درمانی و تکمیلی در بحث تشخیصی هستند که در بخش های بیماری های عصبی یا سرطان کاربرد دارد.

در سال جاری مهم‌ترین بخش ما با مشارکت مردم بخش پرتودهی است که امسال هم چند مورد بهره برداری در این خصوص داریم.

توسعه نیروگاه های اتمی در دستور کار سازمان است و الان نیروگاه های دو و سه در بوشهر و چند نیروگاه دیگر در استانهای خوزستان و هرمزگان و .. آغاز شده است. امسال نخستین بتن ریزی نیروگاه کارون را خواهیم داشت. به زودی به مرز پنج هزار نفر نیروی فعال در نیروگاه بوشهر خواهیم رسید.

از شهدای هسته‌ای یاد می کنیم و قدردانی می کنیم از روسای سازمان انرژی اتمی در پنجاه سال گذشته از تاسیس این سازمان. در اردیبهشت اولین کنفرانس بین المللی هسته ای را برگزار می کنیم و امیدوار هستیم روایت گری ظالمانه ای را که از برنامه هسته ای ایران در خارج از کشور صورت گرفته در این کنفرانس با حضور مهمانان داخلی و خارجی رسوا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *