حزب همبستگی اسلامی ایران

امیرعبداللهیان: ایران متجاوزان را تنبیه خواهد کرد

وزیر خارجه ایران در دیدار مقام ارشد یمنی با اشاره به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه، گفت تهران علاوه بر اقدامات قانونی و بین‌المللی، متجاوزان جنایتکار را پاسخگو و تنبیه خواهد کرد.

ایسنا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عمان سفر کرده است، روز یکشنبه با «محمد عبدالسلام» سخنگو و رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این دیدار با تجلیل از حمایت شجاعانه ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین، آن را برآمده از غیرت اسلامی و شرافت والای انسانی ملت یمن در حمایت از مظلومان فلسطینی دانست و سلام و تحیات دولت و ملت ایران را به رهبران دولت نجات ملی و ملت بزرگ و غیور یمن ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان با تشکر از ابراز همدردی و اعلام همبستگی دولت نجات ملی یمن با ایران در خصوص اقدام‌ تروریستی رژیم صهیونیستی علیه ساختمان دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن مستشاران نظامی ضدتروریسم ایران، این اقدام رژیم صهیونیستی را حمله‌ای تروریستی با استفاده از هواپیما و موشک‌های ساخت آمریکا دانست و افزود تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات قانونی و بین‌المللی بعمل آمده، با استفاده از حقوق شناخته شده خود در چارچوب حقوق بین‌الملل، متجاوزان جنایتکار و متجاوز را پاسخگو و تنبیه خواهد کرد.

امیرعبداللهیان: ایران متجاوزان را تنبیه خواهد کرد

حمایت غرب از جنایات رژیم صهیونیستی

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران، مخالفت آمریکا، انگلیس و فرانسه با بیانیه محکومیت رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان‌ ملل در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به مکان دیپلماتیک ایران در دمشق را نشانه روشن نفاق سیاسی و نیز حمایت آشکار آن‌ها از جنایات و ماجراجویی‌های رژیم صهیونیستی و تشویق به توسعه دامنه بی ثباتی و ناامنی در منطقه دانست.

امیرعبداللهیان، روابط ایران و عربستان را در حال پیشرفت و رو به توسعه ارزیابی کرد و با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند گفت‌وگوهای صلح در یمن، حملات آمریکا و انگلیس به یمن را نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و در چارچوب حمایت تمام عیار آن‌ها از تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم و مقاوم فلسطین توصیف کرد.

محمد عبدالسلام نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، همبستگی کامل دولت نجات ملی و ملت یمن با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران نظامی‌ ایران در دمشق را اعلام کرد.

وی حمایت دولت نجات ملی و ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین را دارای ابعاد اسلامی، اخلاقی، انسانی و همچنین حمایت از امنیت ملی عربی و اسلامی دانست و گفت اگر رژیم صهیونیستی در این جنگ پیروز شود، از امنیت ملی عربی و اسلامی و امنیت در دریای سرخ نیز چیزی باقی نخواهد ماند، فلذا موضع و اقدام دولت نجات ملی علیه اهداف صهیونیستی در دریای سرخ، از حمایت قاطع ملت یمن نیز برخوردار است.

امیرعبداللهیان: ایران متجاوزان را تنبیه خواهد کرد

یمن در مقابل حملات آمریکا دست‌بسته نیست

سخنگوی دولت نجات ملی یمن افزود: «ما در تماس‌ها و گفت‌گوهای خود با مقامات کشورهای مختلف جهان اطمینان دادیم که کشتی های این کشورها در دریای سرخ از ناحیه یمن در معرض هیچ تهدیدی نیستند و در این زمینه نیز هیچ اشتباهی از جانب ما رخ نداده است و ما در عمل ثابت کردیم که تبلیغات آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان آن‌ها علیه دولت نجات‌ ملی یمن دروغ و بی اساس است».

محمد عبدالسلام با تجلیل از حمایت ویژه و برجسته جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و محور مقاومت، گفت دلیل فشارها و حملات آمریکا و رژیم صهیونیستی و محور همسوی آن‌ها علیه ایران، همین موضع شرافتمندانه و حمایت متمایز و برجسته ایران از فلسطین و محور مقاومت است.

رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن همچنین با تشریح آخرین تحولات روند سیاسی یمن گفت: «هدف آمریکا از حملات علیه یمن، تشدید فشار بر ملت یمن از طریق تشدید مشکلات اقتصادی و درمانی و انسانی بر ملت یمن است و دولت نجات ملی یمن در مقابل این حملات متجاوزانه آن‌ها دست بسته نمانده و هشدارهای لازم را داده است و ملت یمن از مواضع اصولی خود هرگز کوتاه نخواهد آمد».

انتهای پیام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *