حزب همبستگی اسلامی ایران

وعده تن تن قطری‌ ها برای برنامه‌ای خاص مقابل ایران/طارق سلمان: برای قهرمانی دوباره،انگیزه داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال قطر، ایران را تیمی قدرتمند دانست.

وعده تن تن قطری‌ ها برای برنامه‌ای خاص مقابل ایران/طارق سلمان: برای قهرمانی دوباره،انگیزه داریم

جی پلاس؛ مارکس لوپس سرمربی اسپانیایی تیم ملی فوتبال قطر که ملقب به “تن تن” است، در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل ایران گفت:

فردا بازی سختی خواهیم داشت. ما با قدرت و تمرکز کافی به بازی فردا می‌آییم و می‌خواهیم در بازی فردا به پیروزی برسیم.

به گزارش همبستگی: او درباره این که بازی با ایران، سخت‌ترین دیدار قطر خواهد بود؟ گفت: ایران تیم بسیار قوی‌ای است‌. ما هیچ تیمی را دست کم نمی‌گرفتیم و فردا با ایرانی بازی می‌کنیم که هدف و انگیزه مشابه با ما دارد.

سرمربی قطر درباره ایجاد انگیزه برای بازیکنان قطر که تجربه قهرمانی این رقابت‌ها را دارند، بیان کرد: ما می‌خواهیم به فینال برسیم و سختی بازی با ایران را می‌دانیم. ایران سال‌هاست که این رقابت‌ها را نبرده ولی ما می‌خواهیم به فینال برسیم و تلاش می‌کنیم که قهرمان شویم.

لوپس درباره برنامه‌اش برای کنترل ضدحملات ایران هم گفت: ما می‌دانیم که خط حمله ایران خیلی قدرتمند است و تلاش می‌کنیم که آنها را کنترل کنیم ولی من نمی‌توانم توضیح دهم که چه برنامه‌ای دارم و فردا در زمین خواهیم دید.

او درباره این که برنامه‌ای برای ضربات پنالتی دارد؟ گفت: ما می‌خواهیم در زمان عادی بازی به برتری برسیم.

سرمربی قطر ادامه داد: بازیکنان مصدوممان را در بازی فردا داریم و می‌خواهیم بدون ترس وارد زمین شویم. ما می‌خواهیم بهترین عملکردمان را در بازی فردا داشته باشیم.

لوپس درباره انتخاب داور کویتی برای بازی فردا بیان کرد: من فقط روی تیمم تمرکز کرده‌ام و به داور و باقی موارد بازی فردا توجه نمی‌کنم.

او ادامه داد: ما شیوه خودمان را در بازی فردا بازی می‌کنیم. ممکن است که از بازیکنان تهاجمی در بازی فردا استفاده کنم، شاید هم نه. ما فردا می‌خواهیم ببریم و ممکن است سبک بازی‌مان تهاجمی یا تدافعی باشد.

سرمربی تیم ملی قطر همچنین گفت: ما فقط دو روز فرصت ریکاوری داشتیم. بازی فردا سخت‌ترین بازی ما خواهد بود. ما تمام توانمان را برای بازی فردا می‌گذاریم و می‌دانیم جایی هستیم که نام‌های بزرگی مانند استرالیا نتوانسته‌اند به آن برسند. تیم‌های قوی‌تر هم حذف شده‌اند و هر چیزی ممکن است.

سرمربی قطر ادامه داد: من تلاش می‌کنم به بازیکنان فرصت بازی کردن بدهم و مطمئن شوم که آنها آمادگی بازی کردن دارند. درست است که ما فرصت کمی برای آماده‌سازی داشتیم اما تیم ما انگیزه بسیار بالایی داشته است. ما از تمام امکانات لازم استفاده کردیم که به این سطح برسیم و حالا می‌خواهیم به فینال برسیم.

مارکس لوپس در پاسخ به این سوال که شکست در نیمه نهایی برای او ناکامی محسوب می‌شود؟ بیان کرد: این دومین بار است که به نیمه نهایی رسیده‌ایم. ما انگیزه لازم را برای رسیدن به فینال داریم. من نمی‌توانم بگویم که نرسیدن به فینال شکست است. فکر نمی‌کنم اینطور باشد. با این حال ما می‌خواهیم و رویای این را داریم که قهرمان شویم. برای توصیف شرایط ما باید بگویم، استرالیا، ژاپن و عربستان در رسیدن به این مرحله ناکام بوده‌اند.

همچنین طارق سلمان مدافع تیم ملی فوتبال قطر در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل ایران گفت:  بازی دشواری مقابل ایران پیش رو داریم و باید برای پیروزی و دومین صعود پیاپی به فینال تمرکز کنیم. بازیکنان حریف در تیم‌های بزرگ اروپایی به میدان می‌روند و این مسئله به ما انگیزه می‌دهد.

وی با بیان اینکه مدافع عنوان قهرمانی برای شاد کردن دل مردم قطر مقابل ایران می‌جنگد، تصریح کرد: انگیزه بیشتر برای دو تیم در این است که با پیروزی در دیدار فردا، به فینال مسابقات می‌رسند و اتفاقی تاریخی رخ می‌دهد. هر دو تیم انگیزه زیادی برای این بازی دارند. در دوره گذشته قهرمان آسیا شدیم و در این دوره هم تا نیمه نهایی بالا آمده‌ایم که دستاوردی بزرگ است.

بازیکن تیم ملی قطر در مورد انگیزه بالای ملی‌پوشان ایران برای پایان دادن به طلسم قهرمانی جام ملت‌های آسیا خاطر نشان کرد: می‌دانیم از آخرین قهرمانی ایران در این رقابت‌ها مدت زیادی می‌گذرد. به همین دلیل، بازیکنان حریف انگیزه لازم را دارند و طبیعی است که با شور و انگیزه زیادی وارد زمین شوند. ما هم دقیقاً چنین انگیزه‌ای داریم. امیدوارم که به فینال صعود کنیم و دوباره جام قهرمانی را بالای سر ببریم. بازی بسیار سختی برای دو تیم خواهد بود و هر دو تیم برای رسیدن به نیمه نهایی تلاش زیادی کرده‌اند. امیدوارم اتفاقات خوبی برای ما رخ بدهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *