حزب همبستگی اسلامی ایران

امیرعبداللهیان: یمنی‌ها از ایران دستور نمی‌گیرند

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه با تاکید بر آنکه امنیت دریای سرخ برای ایران حائز اهمیت است، افزود که تهران می خواهد آمریکا “جنگ در غزه را متوقف کند. “

امیرعبداللهیان: یمنی‌ها از ایران دستور نمی‌گیرند

به گزارش همبستگی؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس سالانه داووس و در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی ان بی سی تاکید کرد که یمنی‌ها از ایران هیچ فرمان و دستوری نمی‌گیرند.

تارنمای این شبکه اقتصادی گزارش داد که «حسین امیرعبداللهیان» همچنین هشدار داد که آمریکا و جو بایدن نباید سرنوشت خود را به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گره بزنند.

وی افزود که حمایت کامل واشنگتن از تل‌آویو “ریشه اصلی ناامنی در منطقه” است.

امیرعبد

 وزیر امور خارجه با تاکید بر آنکه امنیت دریای سرخ برای ایران حائز اهمیت است، افزود که تهران می خواهد آمریکا “جنگ در غزه را متوقف کند. “

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با رد کمک ایران به جنبش انصارالله یمن گفت: مردم یمن و دیگر کشورهای منطقه که از مردم فلسطین دفاع می کنند طبق تجارب و منافع خود عمل کرده و از ما فرمان و دستوری نمی گیرند. امنیت دریانوردی اهمیت فراوانی برای ما دارد چرا که ما نفت صادر می کنیم و اگر ناامنی در مجاورت ما وجود داشته باشد، به سود ما نخواهد بود.

وی افزود: ما معتقدیم که هر گونه اقدامی برای بی‌ثبات کردن منطقه ریشه در اسرائیل و نسل‌کشی آن در غزه دارد.

امیرعبداللهیان در زمینه موشک باران اماکن جاسوسان موساد و تروریستهای داعش در سوریه و عراق نیز گفت که این اقدام “در راستای مبارزه با تروریسم و دفاع مشروع بوده است. “

وزیر امور خارجه ایران گفت: ما در مورد تامین منافع ملی خود هیچ محذوریتی با هیچ کشوری نداریم.

وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در برنامه‌های اجلاس داووس و دیدارهای مختلف دوجانبه با همتایان و مقامات عالی کشورهای مختلف عصر دیروز وارد سوئیس شد.

امیرعبداللهیان علاوه بر مشارکت در برنامه‌های اجلاس، دیدارهای مختلف دوجانبه ای را با همتایان و مقامات عالی کشورهای مختلف شرکت کننده در اجلاس خواهد داشت که طی آنها موضوعات مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

اجلاس سالانه “مجمع جهانی اقتصاد” (داووس) از ۱۵ تا ۱۹ ژانویه (۲۵ تا ۲۹ دی) با موضوع “بازسازی اعتماد” و با حضور سران و نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور در داووس سوییس برگزار می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *