حزب همبستگی اسلامی ایران

روحانی: شرکت نکردن در انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند/ عملکرد مجلس خبرگان برای مردم ملموس نیست/ در سال 82 تا مرز جنگ پیش رفتیم/ کسی نتوانست جایگزین بهشتی، مطهری و هاشمی شود/ محروم کردن جامعه از اعتراض و راهپیمایی خلاف قانون اساسی و جمهوریت نظام است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم صبح امروز در دیدار با هیأت اجرایی خانه کارگر گفت: مشارکت بدون رقابت امکان ندارد. معنای رقابت حذف یکی و اعلام پیروزی دیگری نیست. مشکلی که ما در سال ۹۸ و ۱۴۰۰ با آن مواجه شدیم به مساله آزادی در انتخابات و حضور کاندیداهای صلاحیت‌دار با طرز فکرهای مختلف و آزادی احزاب و گروه‌ها و رقابت سالم در جامعه برمی‌گردد. مردم باید امکان داشته باشند اگر جناحی نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد، ۴ سال بعد به رقبا رأی دهند. اما اگر گروهی بداند ۴ سال دیگر هم خودش انتخاب خواهد شد، نیاز ندارد کاری کند تا نظر مردم جلب شود.

روحانی: شرکت نکردن در انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند/ عملکرد مجلس خبرگان برای مردم ملموس نیست/ در سال 82 تا مرز جنگ پیش رفتیم/ کسی نتوانست جایگزین بهشتی، مطهری و هاشمی شود/ محروم کردن جامعه از اعتراض و راهپیمایی خلاف قانون اساسی و جمهوریت نظام است

به گزارش جماران؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم صبح امروز در دیدار با هیأت اجرایی خانه کارگر، سردی فضای انتخابات را یک معضل بزرگ توصیف کرد و گفت: جبران سردی فضای انتخابات به آسانی امکان‌پذیر نیست. این شرایط دلایلی دارد که از سال ۹۸ آغاز شده است. مردم باید امیدوار شوند که با شرکت در انتخابات تحول ایجاد می‌شود. اگر در حوزه‌های انتخابیه در مجلس رقابتی ایجاد شود و لیست‌های رقیب وجود داشته باشد، می‌توان مردم را به حضور در صحنه ترغیب و آن‌ها را قانع کرد که آثار شرکت یا عدم شرکت در انتخابات چیست.

روحانی با تأکید بر اینکه شرکت نکردن در انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند، اظهار داشت: عده‌ای می‌گویند اگر در انتخابات شرکت نکنیم و آمار شرکت‌کنندگان کاهش پیدا کند مسئولان متوجه و متنبه می‌شوند و در انتخابات‌های بعد جبران می‌کنند. در سال ۹۸ در انتخابات ۴۲ درصد واجدان شرایط شرکت کردند ولی مسئولان متنبه نشدند و در سال ۱۴۰۰ انتخابات با مشارکت ۴۸ درصدی برگزار شد. پس کاهش مشارکت تأثیر نداشت. با ۳۰ درصد مشارکت هم مجلس تشکیل می‌شود و قانونی تصویب می‌کند که لازم‌الاجراست. مهم است چه مجلسی با چه ترکیبی تشکیل شود. مجلس دهم با تصویب برجام موجب رشد اقتصادی و رفاه مردم شد و مجلس یازدهم با مصوبه آذر ۹۹ راه برجام را سد کرد وگرنه برجام در اسفند ۹۹ اجرایی و عملیاتی می‌شد. این فرق دو مجلس ‌است. یکی از برجام پشتیبانی می‌کند و دیگری مانع اجرای برجام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *