حزب همبستگی اسلامی ایران

اخراج و بازداشت بازیکن اسرائیلی در ترکیه بعد از حمایت از اسرائیل در شادی گل 

این بازیکن اسرائیلی قبل از این هم به دلیل مخالفت با پیوستن به هم تیمی ها در یک دقیقه سکوت سوگ برای روح قربانیان جنگ در غزه ، با توقف موقت بازی در مسابقات باشگاه روبه رو شده بود.

بازیکن اسرائیلی باشگاه فوتبال ترکیه ای بعد از حمایت از اسرائیل در جنگ غزه ، از باشگاه اخراج و بازداشت شد.

به گزارش همبستگی، خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت نیروهای امنیتی در منطقه آنتالیا در جنوب ترکیه، بازیکن اسرائیلی باشگاه انتالیاسپور “ساغیف یحزقیل” را بازداشت کردند. باشگاه هم قرارداد او را لغو کرد. این بازداشت پس از حرکت نمادین او بعد از زدن گل تساوی در بازی باشگاهی لیگ برتر ترکیه صورت گرفت.

کانال عصر ایران در تلگرام

 “ساغیف یحزقیل” در مسابقه با تیم طرابزون سپور ، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد. او بعد از گل تساوی ، دست باندپیچی شده اش را مقابل دوربین ها قرار داد که روی آن نوشته شده بود  100 روز و 10/7 که اشاره به روز 7 اکتبر روز حمله حماس به اسرائیل است. در کنار اینها هم یک ستاره داوود کشیده بود.

خبرگزاری آناتولی ترکیه نوشت این بازیکن اسرائیلی به اتهام “تحریک ملت به نفرت افکنی و دشمنی” و در چارچوب تحقیق دادستانی بازداشت شد.

بازداشت و اخراج بازیکن اسرائیلی در ترکیه بعد از حمایت از اسرائیل در شادی گل

در همین ارتباط، سخنگوی باشگاه آنتالیاسپور ( إوران ألكان)‌ گفت که وکلای باشگاه به دنبال پایان دادن به قرارداد این بازیکن اسرائیلی هستند. وی افزود بازیکن اسرائیلی بدون اطلاع باشگاه دست به این اقدام زد. او از تیم کنار گذاشته شد و در نزدیک ترین زمان ممکن به قرارداد او پایان داده می شود.

رئیس باشگاه بعد از این گفت فرای اینکه این بازیکن فوتبال چه چیزی ارائه می کند توجیه های او را شنیدیم قرارداد او را لغو کردیم و از باشگاه جدا شد.

باشگاه هم در بیانیه ای علیه این حرکت بازیکن اسرائیلی خود موضع گیری کرد و گفت او ” به رفتاری دست زد که با ارزش های ملی کشورمان در تعارض است…  هیات مدیره باشگاه اجازه هیچ رفتار مخالف حساسیت های کشورمان را نمی دهد حتی اگر این موضوع به از دست دادن جام و مسابقات منجر شود”.

“سنان بوزتبه” رئیس باشگاه هم از این حرکت بازیکن اسرائیلی انتقاد کرد. او در بیانیه ای گفت :” باشگاه تصویر مربوط به این حرکت بعد از شادی گل را از صفحات خود در شبکه های اجتماعی حذف می کند. تا زمانی که رئیس باشگاه هستم اجازه این رفتارها را نمی دهم”.

ابتدا عکس و فیلم این حرکت در صفحات شبکه های اجتماعی باشگاه منتشر شد اما بعد از اعتراضات گسترده، باشگاه مجبور به حذف آنها شد.

سایت شبکه العربیه هم نوشت: حرکت بازیکن اسرائیلی در حمایت از جنگ اسرائیل علیه غزه بعد از گل زدن در بازی باشگاهی منجر به خشم در ترکیه شد.

 بعد از افزایش انتقادات، باشگاه اعلام کرد قرارداد این بازیکن را لغو می کند.

این بازیکن اسرائیلی قبل از این هم به دلیل مخالفت با پیوستن به هم تیمی ها در یک دقیقه سکوت سوگ برای روح قربانیان جنگ در غزه ، با توقف موقت بازی در مسابقات باشگاه روبه رو شده بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *