خبری

گرامی‌مقدم: اصلاح طلبان باید بر یک نامزد ائتلاف کنند

اسماعیل گرامی مقدم در خصوص آخرین فعالیت‌های حزب اعتماد ملی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰،‌ اظهار کرد: در دفتر سیاسی برای انتخاب یک نامزد اصلح چندین جلسه برگزار کردیم. از میان پیشنهاداتی که در دفتر سیاسی مطرح شده است فعلا آنچه که مصوب شده این است که حزب باید یک نامزد حزبی داشته باشد. در حال حاضر در حال بررسی منشور انتخاباتی حزب هستیم و این منشور محتوای میثاق‌نامه‌ای دارد. با توجه به کارکرد احزاب و مسئولیت پذیری که شخص رئیس جمهور باید در برابر حامیان خود داشته باشد این میثاق نامه تنظیم شده و در شنبه هفته آینده نیز در خصوص میثاق نامه و منشور انتخاباتی بحث خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از اینکه در دفتر سیاسی مصوبات به تصویب رسید، ما شورای مرکزی را برگزار می‌کنیم و این مصوبه را در شورای مرکزی به رأی خواهیم گذاشت چراکه اساساً سیاستگذاری‌ها در حزب اعتماد ملی در اختیار شورای مرکزی است و این شورای مرکزی است که نامزد اصلح حزب را تعیین می‌کند. البته هنوز وارد مصادیق نشده‌ایم ضمن اینکه تعدادی از اعضای حزب به نامزدی در انتخابات تمایل دارند اما دفتر سیاسی فعلاً در خصوص مصادیق وارد بحث نشده است.

وی ادامه داد: سیاست ما در انتخابات ریاست جمهوری با سایر احزاب و نامزد نهایی اصلاح طلبان اجماع یک نامزد است و خط قرمز ما این است که در اجماع مشارکت حداکثری داشته باشیم؛ به هیچ وجه به دنبال تکروی نیستیم و معتقدیم که اصلاح طلبان باید بر یک نامزد ائتلاف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *