حزب همبستگی اسلامی ایران

گروههایی که دنبال تحریم بیشتر کشور هستند چه منفعتی دارند؟

 

روزنامه اطلاعات نوشت: مردم به درستی سؤال می‌کنند مگر اصولاً هدف ذاتی رقابت جناح سیاسی تعالی، پیشرفت کشور و رفاه و آسایش مردم نیست؟ اگر هست که باید هم باشد، پس چرا رفتار آنها شرایطی را رقم می‌زند که عکس این موضوع رقم بخورد؟

چرا برخی چهره‌های سیاسی در تمام جناح‌ها، آرامش کشور و مردم را برنمی‌تابند؛ گویی که حیات آنها در جنجال‌آفرینی و جو دادن و ماجرا درست کردن و ایجاد هیجان‌های کاذب است؟ مگر آنها نمی‌دانند جان مردم از رشد قیمت‌ها به لبشان رسیده، قدرت خریدها کاهش یافته، سفره‌ها کوچک شده، بسیاری آرزوها به دیار خیال رفته و از عمل کیلومترها دور شده و در این میان عده‌ای دلال قدرتمند و بی‌رحم در حال پولدارتر شدن هستند؟

مردم می‌پرسند مگر سیاسیون و جناح‌ها نمی‌دانند که بهبود شرایط اقتصادی در گرو رفع تحریم‌هاست و مردم دیگر قدرت اقتصادی مقابله با گرانی‌های ناشی از تحریم و کمبود ارز و امثالهم را ندارند؟ آنها می‌پرسند چرا برخی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی با رفتار و گفتار و عملشان در تلاش برای دیوار کشیدن دور کشور هستند و تلویحاً با برقراری ارتباط سالم و آرام و مبتنی بر منافع ملی با دنیا مخالفند؟ آیا این، همان چیزی نیست که دلالان و ماهیگیران از آب گل‌آلود تحریم‌ها خواهان آن هستند؟ روشن است تنها کسانی که آزادسازی ورود کالا به کشور، بهبود شرایط ارزی، کاهش قیمت‌ها و روان شدن تجارت ناراحت‌شان می‌کند، دلالان و عناصر اقتصاد زیرزمینی هستند. حال چرا برخی رفتارها و گفتارهای جناح‌های سیاسی به مثابه ریختن آب به آسیاب این افراد است؟ مردم می‌پرسند چرا در کوران این همه مشکلات اقتصادی کشور گروهی باید به امر غیرضروری و چالش‌آفرین تقسیم یکی از استان‌های جنوبی کشور بپردازند؟ آیا این کار و امثال آن اولویت کشور و سفره‌های مردم است؟

اینها سؤالاتی مهم است که جناح‌ها و جریانات و چهره‌های سیاسی باید بدان پاسخ دهند و موضع خود را در برابر رفاه همین حالای مردم روشن کنند. سوداگران سیاسی که امروز آتش لج‌بازی‌شان می‌رود که باز هم شوکی دیگر به اقتصاد ملی و قیمت‌ها وارد کند،‌ خود به خوبی می‌دانند که راه کاهش قیمت‌ها از وفور کالا در بازار گذشته که این خود به افزایش درآمد کشور و در نهایت رفع تحریم‌ها منوط است. حال چرا آنها دانسته در برابر هرگونه تلاشی در راه رفع تحریم‌ها مانع‌تراشی و جنجال‌آفرینی می‌کنند؟ آیا در پس پرده، این التهابات منافعی دارند که مردم نمی‌دانند؟

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *