حزب همبستگی اسلامی ایران

گِرای داخلی‌ها به خارج یک رفتار بسیار وحشتناک است

مرتضی مبلغ با اشاره به اظهارات وزیر امورخارجه مبنی بر پیام جریان‌های تندروی داخلی به دولت آمریکا، گفت: نکته‌هایی که آقای ظریف از تحرکات گروهی در تماس با آمریکا گفتند، نشان می‌دهد کشور با شرایطی خطرناک روبرو است. به هر حال شناختی که از ایشان وجود دارد، موید این قضیه است که تحت هیچ شرایطی حرف نادرست و غیرواقعی نمی‌زند. تاکید می‌کنم، این روند برای کشور خطرهای زیادی می‌تواند در پی داشته باشد. اینکه شخصی به خودش اجازه تماس غیرمتعارف با خارج را بدهد و به همین راحتی حاضر باشد مسایل سیاسی کشور تحت‌تاثیر عمل او قرار بگیرد، یک رفتار بسیار وحشتناک است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: در زمان حضرت امام(ره) یکی از آقایانی که در وزارت خارجه مسئولیتی هم داشت، با یکی از کشورها تماسی برقرار کرده بود و در مساله انتخاباتی کاری شبیه همین آقایان انجام داده بود. به محض اینکه خبر به امام رسید، بلافاصله دستور عزل را صادر کردند تا دیگران به خودشان اجازه وارد شدن به این بازی خطرناک را ندهند. اما عجیب است که الان خطاکاران هیچ برخوردی را متوجه خود نمی‌بینند، آن هم در شرایطی که بسیاری از افراد با خطاهای بسیار ساده‌ و کم‌هزینه‌تر توبیخ و بازداشت می‌شوند که این روند با هیچ متر و معیاری توجیه شدنی نیست.

وی توضیح داد: بسیاری از مشکلات و بحران‌ها به همین برخوردهای تبعیض‌آمیزی بر می‌گردد که متاسفانه در کشور ما به کرات مشاهده می‌شود. لازم است با این نوع تماس‌ها مقابله‌ای جدی صورت بگیرد تا عده‌ای تندرو نتوانند به راحتی منافع ملی را با مخاطره مواجه کنند. امیدوارم هر چه زودتر همه باهم به این تشخیص برسند که در هر شرایطی هیچ چیزی را نباید نسبت به مصالح نظام و کشور در اولویت بدانند.

منبع: اعتمادآنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *