حزب همبستگی اسلامی ایران

ترکان: نامزدی نوبخت برای انتخابات 1400 صحت ندارد

اکبر ترکان در پاسخ به این سوال که برنامه های این حزب برای انتخابات سال آینده چیست و آیا برای انتخابات 1400 کاندیدایی مستقل خواهید داشت یا ائتلافی؟ به خبرنگار سیاسی برنا گفت: درباره کارها و برنامه های حزب اعتدال و توسعه، نوبخت صحبت می کند و غیر از او، قرار نیست بقیه صحبت کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا محمدباقر نوبخت کاندایدای احتمالی حزب اعتدال و توسعه است؟ افزود: خیر، صحت ندارد. بهتر است نوبخت خودش در این باره صحبت کند؛ قرار شد همه مسائل مربوط به حزب از سوی دبیرکل اعلام شود.

ترکان درباره برنامه های حزب برای انتخابات ادامه داد: هنوز درباره این مسائل گفت و گویی در حزب صورت نگرفته، حتی فرصتی برای تشکیل جلسه رخ نداده است. حتما تا ماه های آینده، جلسه و برنامه هایی خواهند داشت.

این عضو حزب اعتدال توسعه در این باره که اصولگرایان جلساتی را به صورت مجازی برگزار می کنند چرا حزب اعتدال و توسعه برگزار نمی کند؟ عنوان کرد: به این دلیل که مشخص نیست، غیراصولگراها در انتخابات تایید صلاحیت شوند همانطور که در انتخابات مجلس رخ داد. بنده از اصلاح طلبان شنیده ام که کاندیداهای آنها در هیچ حوزه انتخابیه ای، تایید صلاحیت نشدند وقتی اینها تایید صلاحیت نشوند، طبیعی است که رقابت بین اصولگرا و اصولگرا است حال چه فرقی می کند که کدام یک از آن دو برنده شوند. وقتی که رقابتِ صرف بین اصولگرایان باشد و در مقابل از اصلاح طلبان، کاندیدایی تایید صلاحیت نشود این رقابت، رقابت جامعی نیست. مشارکت حداکثری مردم زمانی است که همه سلیقه های سیاسیِ وفادار به نظام، کاندیدا داشته باشند.

او در این باره که چرا برخی اصولگرایان تلاش دارند از شهادت دکتر محسن فخری زاده نیز در راستای تخریب دولت روحانی بهره ببرند؟ تصریح کرد: اینها به دنبال تسویه حساب ها هستند. یک شهید عزیزی که همه زندگی خودش را صرف تقویت انقلاب اسلامی کرده شأن آن، بسیار بالاتر از این حرف های سخیفی است که برخی سیاسیون بیان می کنند. او در مرتبه بسیار بالایی است که همه چیز خود را برای این نظام گذاشته و در تقویت نظام و نیروهای مسلح و تقویت پایه های علمی کارهای دفاعی، همه زندگی خود را صرف کرده است. از این رو بی انصافی است که در نگاه به این پدیده، اظهارات جناحی مطرح شود.

او در پایان با اشاره به تخریب ها در راستای انتخابات 1400 گفت: آنچه در مجلس رخ داده این گونه به نظر می رسد اگر روال در انتخابات ریاست جمهوری هم بدین گونه باشد و فقط اصولگرایان تایید صلاحیت شوند این رقابت، رقابت ناقصی است. کاندیدای مستقل هم هیچ شانسی نخواهند داشت.

منبع: برنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *