حزب همبستگی اسلامی ایران

ادامه حصر شایسته و سزاوار نیست

مجید انصاری، عضو مجمع روحانیون مبارز در خصوص تحولات و اصلاحات قوه قضاییه، اظهار کرد: این اصلاحات را مثبت و به جا می‌دانم و به فال نیک می‌گیرم. از ابتدای ریاست آقای رئیسی در قوه‌قضاییه، ایشان رویکرد مثبت و تدریجی را نسبت به اصلاح برخی از مشکلات درون قوه قضاییه در پیش گرفته‌اند که ممکن است انتظار جامعه و فعالان سیاسی بیشتر باشد اما در هر صورت مسائل قضایی محدودیت‌های خاص خود را دارد و در کل باید از این اقدامات تشکر و حمایت کرد.

این فعال سیاسی اصلاحطلب افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود مشکلات و مسائلی که چهره اسلام و نظام را مخدوش می‌کند، زیبنده نیست و از هر گامی که در جهت بهبود موقعیت کشور در عرصه‌های مختلف در جهت گسترش عدالت، تحقق حقوق اساسی، تقویت نظام و خنثی‌‌سازی تبلیغات دشمنان برداشته می‌شود، باید استقبال کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به طولانی شدن مسأله حصر اشاره کرد و گفت: از این موضوع بیش از ۱۰ سال می‌گذرد و ادامه این روند شایسته و سزاوار نیست. امیدوارم هرچه زودتر این مسأله با پیگیری قوه‌قضاییه حل شود و مسائل مشابه دیگر نیز هر چه زودتر برطرف شود.

انصاری بیان کرد: اگر ما شاهد تقویت اعتماد مردم به عدالت قضایی در کشور باشیم و مردم قوه‌قضاییه را پناهگاه خود بدانند و مطمئن شوند در صورتی که مسأله‌ای به این قوه منتهی شود، نهایتاً‌ به عدالت ختم خواهد شد؛ بقای نظام بیشتر حفظ می‌شود. رسیدن به عدالت قضایی مدنظر اسلام، امام علی(ع)،‌ قانون اساسی و جمهوری اسلامی ایران راه طولانی است و ما باید در این مسیر بیشتر سرمایه‌گذاری و اقدام کنیم. به خصوص در شرایط کنونی که دشمنان سعی در ایجاد ناامیدی در جامعه دارند و اقداماتی از این حیث بهترین عامل خنثیسازی اقدامات تبلیغی و تخریبی دشمن خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در حوزه‌های نرم افزاری و عدالت خواهانه در عرصه‌های سیاسی به مراتب برای بقای نظام مؤثرتر از اقدامات سخت نظامی، امنیتی و اطلاعاتی است، گفت: ‌البته اقدامات امنیتی و اطلاعاتی هم در جای خود ضروری و لازم است اما پیوند بین مردم و نظام باعث استحکام و انسجام جامعه می‌شود و این پیوند با دستور و اقدامات سخت و خشن ایجاد نمی‌شود بلکه با اعتماد، باور و امید تولید می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: اصلاح طلب واقعی به دنبال اصلاح امور است، هرجا نارسایی هست و امکان اصلاح وجود دارد، یک وظیفه عقلی و شرعی است که اصلاح باید انجام شود. به هر حال جامعه بشری آسیب‌های خود را دارد و اصلاحات امکاناتی لازم دارد که ممکن است گاهی این امکانات وجود نداشته باشد. اما در هر صورت هر گامی هر چند کوچک در راستای بهبود امور برداشته شود، ما از آن حمایت و استقبال می‌کنیم.

انصاری با بیان اینکه هیچ‌گاه نباید به آنچه که در آن هستیم اکتفا کنیم، اظهار کرد: اصلاح‌طلبی اقتضا می‌کند که ما هر روز به دنبال وضع بهتری از دیروز باشیم و این در آموزه‌های دینی ما نیز وجود دارد. بنابراین در نگرش اسلامی باید هر روز ما بهتر از دیروز باشد و این مسأله در نهادهای اداره جامعه و نهادهای حاکمیتی اهمیت مضاعف دارد و مردم باید هر روز احساس کنند که دستگاه‌های اداره کننده نظام، کشور را به سوی عدالت، آرامش، سعادت و رفاه بیشتر حرکت می‌دهند.

وی افزود: ما این مسأله را در دهه اول انقلاب تجربه کردیم. در آن زمان کشور با انواع مشکلات مواجه بود اما با همه اینها چون مردم با تمام وجود درک کرده بودند که امام (ره) و مسئولان صادقانه در جهت رفع این مشکلات در میدان هستند و در سختی مردم شریک هستند، خطرات بزرگی را با حضورشان در صحنه رفع کردند که مهمترین آن جنگ تحمیلی بود.‌ اگر ما امروز شاهد برخی از مشکلات هستیم ناشی از این است که این ارتباط تضعیف شده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با اشاره به افزایش تبلیغات تخریبی که منجر به نگرانی، ناامیدی و یأس در برخی از سطوح جامعه می‌شود، گفت: قوه‌قضاییه پیشانی عدالت جامعه است و اگر مردم در قوه قضاییه، حرکت عدالت را ببینند، امیدواریشان زیاد می‌شود. بنابراین از تحولات قوه قضاییه استقبال می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *