حزب همبستگی اسلامی ایران

هدیه 1.5 میلیون دلاری آیت‌الله سیستانی برای مقابله با کرونا در ایران

دفتر آیت‌الله سیستانی در قم ، این مبلغ را با اولویت بیماران کرونایی در قم، اختصاص داده است.

 

منابع نزدیک به آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعه می گویند، دفتر این مرجع تقلید شیعه مقیم نجف دست کم مبلغ 1.5 میلیون دلار برای کمک به درمان بیماران کرونایی در ایران اهدا کرده است.

 

به گزارش همبستگی، به گفته این منابع، دفتر آیت الله سیستانی در قم که مسئولیت آن را حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی بر عهده دارد، این مبلغ را با اولویت دادن به بیماران کرونایی در قم، اختصاص داده است.

 

هدیه 1.5 میلیون دلاری آیت الله سیستانی برای مقابله با کرونا در ایران / تقبل هزینه ساخت یک بیمارستان در ایران توسط دفتر آیت الله سیستانی در قم

با بخشی از این مبلغ اهدایی و با هماهنگی دفتر آیت الله سیستانی تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران کرونایی وارد کشور شد و در اختیار کادر وزارت بهداشت ایران و بیماران کرونایی قرار گرفت.

 

همچنین دفتر آیت الله سیستانی در قم، در حال ساخت بزرگترین بیمارستان در این شهر است که پیش بینی می شود در صورت مساعدت عوامل مختلف درگیر در این پروژه و پیشرفت مطابق برنامه ها، فاز اول آن با اولویت بیماری های قلب و عروق، دست کم تا 18 ماه دیگر راه اندازی شود.

 

این بیمارستان با عنوان «بیمارستان تخصصي وفوق تخصصي نور» با پیش بینی 350 تخت و دارای مركز جامع سرطان با بخش كامل پزشكی هسته ای در زمینی به وسعت 75 هزار مترمربع و زیربنای 60 هزار متر مربع در حال ساخت است.

 

طبق طرح، بنا بر این است که این بیمارستان فوق تخصصی یکی از مدرنترین و مجهزترین بیمارستان های ایران باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *