حزب همبستگی اسلامی ایران

وزیر بهداشت: یک هزار پروژه درمانی در کشور افتتاح می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک هزار پروژه درمانی جدید تا پایان امسال در مناطق مختلف کشور افتتاح می‌شود.

 

سعید نمکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان امسال، یک هزار پروژه درمانی جدید در مناطق مختلف کشور افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تا بخشی از نیازهای این حوزه برطرف شود.

وی افزود: تا پایان امسال به صورت میانگین هر هفته ۵۰ پروژه را با تمام سختی‌ها و مشکلات در حوزه تامین منابع مالی ناشی از نبود بودجه و تحریم ها، به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وی اظهار کرد: بیش از ۸ هزار و صد تخت جدید به وضعیت موجود تخت‌های بیمارستانی کشور که با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و محروم همراه خواهد بود.

 

 

وزیر بهداشت با اشاره به سفر یک روزه به شهرستان‌های جنوب شرق تهران اظهار کرد: امروز برای بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان قرچک حضور یافته ایم تا کاستی ها و مشکلات شهرستان را از نزدیک رصد کنیم.

وی گفت :بیمارستان شهید ستاری با نحوه ای از مدیریت جدید برون سپاری اداره می‌شود که البته مشکلاتی وجود دارد که بخشی به گذشته و بخشی به نحوه مدیریت برمی‌گردد.

نمکی گفت: این بیمارستان مشکلاتی در حوزه سی‌تی‌اسکن دارد که دستور پیگیری داده شد که به زودی مجوز تامین این دستگاه نیز صادر می‌شود.

 

 

وی در خصوص تامین نیروی انسانی برای مراکز بیمارستانی گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی فردی کاردان با سابقه و متخصص است که در کنار معاونت درمان، ارزیابی ها را در خصوص تامین نیروی انسانی در دستور کار قرار خواهد داد و بعد ازین سفر طبق روال همیشه مسائل را بررسی و گزارشات را جمع بندی خواهیم کرد تا در حوزه تامین نیروی انسانی و تجهیزات ایرادات را برطرف کنیم.

شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *