حزب همبستگی اسلامی ایران

ادامه تظاهرات لبنان برای چهل و پنجمین روز متوالی

با گذشت چهل و پنج روز از تظاهرات مردمی در لبنان، تقریبا اعتراضات در بیشتر مناطق لبنان ادامه دارد و هیچ نشانه‌ای از احتمال توقف آن وجود نداشته و احتمال سقوط اقتصادی و فروپاشی سیاسی در کشور وجود دارد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشرة، امروز (شنبه) معترضان لبنانی به فعالیت‌های خود در بیروت ادامه داده و تظاهراتی را از منطقه فردان آغاز کردند که بعد از ظهر تا میدان الشهدا ادامه می‌یابد.

 

معترضان در مقابل شرکت برق شهر طرابلس تظاهرات کرده و از کارمندان آن خواستند از داخل ساختمان خارج شوند تا در ادامه، درب‌های ساختمان قفل زده شود.

 

در منطقه زحله در بقاع نیز برخی فعالان با تجمع در مقابل ساختمان بانک لبنان به سیاست‌های پولی آن اعتراض کردند.

 

اعتراضات شب گذشته شامل طرابلس در شمال، بعلبک در شرق، صور، النبطیه و صیدا در جنوب، بیروت، جل الدیب، الزوق، منطقه عالیه و بعقلین در ارتفاعات این کشور بود.

 

معترضان تاکید کردند که فعالیت‌هایشان به ویژه پس از وخامت شرایط اقتصادی و عدم استقبال میشل عون، رئیس جمهور لبنان از رایزنی‌های پارلمانی لازم برای تعیین فردی برای تشکیل کابینه جدید و مستقل به جای کابینه سعد حریری متوقف نخواهند شد.

 

همچنین معترضان که فعالیت‌های خود را از ۱۷ اکتبر آغاز کرده‌اند، مسئولان سیاسی را به وقت‌کشی و سوق دادن کشور به سوی فروپاشی قطعی متهم کردند.

 

گروه‌های سیاسی لبنان با وجود بالا گرفتن بحران مالی و اقتصادی، در دست‌یابی به راه‌حل‌هایی برای خروج از این بحران‌ها تعلل می‌ورزند. این بحران‌ها با یکدیگر آمیخته شده‌ و از افزایش قیمت دلار آغاز شد و با اعتراض به مالیات بنزین‌ها ادامه یافته و در آخر به افزایش قیمت کالاهای مصرفی و هشدار اتمام آنها رسیده است.

 

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *