حزب همبستگی اسلامی ایران

تصویب ۱۷ بند از سند اصلاحیه حریری همزمان با پنجمین روز تظاهرات لبنانی‌ها

در حالی که اعتراضات خیابانی لبنانی‌ها وارد پنجمین روز خود شد، جلسه کابینه دولت لبنان امروز (دوشنبه) همانطور که پیش‌بینی می‌شد در کاخ ریاست‌جمهوری این کشور و با حضور رئیس جمهوری،‌ نخست وزیر و اعضای کابینه برگزار شد.

 

به گزارش همبستگی، به نقل از سایت اسکای نیوز، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در این جلسه در کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا اعلام کرد: تظاهرکنندگان در خیابان‌ها درد و رنج مردم را ابراز می‌کنند اما متهم کردن همه به فساد عادلانه نیست. به همین دلیل ما حداقل باید با تصویب برداشتن محرمانه بودن حساب‌های بانکی ورزای کنونی و آتی لبنان کار را شروع کنیم.

 

ریاست‌جمهوری لبنان اعلام کرد، ۱۷ بند سند اصلاحیه سعد حریری تصویب شده و بررسی بندهای دیگر نیز ادامه دارد.

 

براساس بیانیه ریاست جمهوری لبنان، فضای جلسه آرام است و بحث روند مثبتی را طی می‌کند.

 

این در حالی است که لبنانی‌ها برای پنجمین روز متوالی در سراسر این کشور به اعتراضات خود ادامه دادند. درخواست تظاهرکنندگان علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی و لغو مالیات‌های در نظر گرفته شده در بودجه ۲۰۲۰ تا درخواست برای براندازی دولت و نظام گسترش یافته است.

 

راهنمایی و رانندگی لبنان امروز اعلام کرد، تظاهرکنندگان مسیرهایی در نبطیه و حاصیبا در جنوب، کسروان در جبل لبنان و بعلبک در شرق لبنان و زحله در مرکز و طرابلس در شمال کشور را مسدود کردند.

 

مدارس و کلیه ادارات دولتی و خصوصی نیز تعطیل هستند و نیروهای امنیتی در ورودی‌های کاخ ریاست‌جمهوری در بعبدا مستقر شده و مسیرهای منتهی به آن را مسدود کردند.

 

همچنین اسکای نیوز گزارش داد، عبور و مرور در مناطق لبنان همزمان با بسته شدن مغازه‌ها و آموزشگاه‌ها در پاسخگویی به درخواست اعتصاب سراسری فلج شد.

 

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *