حزب همبستگی اسلامی ایران

آمریکا: تکذیب مذاکره محرمانه با ایران در اربیل عراق

ادعای دیدار محرمانه هیات های ایران و آمریکا را دیروز شبکه تلویزیونی “آی 24” عراق مطرح کرده بود.

 

ایالات متحده آمریکا گزارش‌ها مبنی بر ملاقات و مذاکره محرمانه هیات‌هایی از ایران و آمریکا در شهر اربیل عراق را تکذیب کرده است.

 

به گزارش همبستگی به نقل از وب سایت “جروزالم پست”، شبکه تلویزیونی “آی 24” عراق شامگاه سه‌شنبه (دیروز) در گزارشی مدعی شده بود هیات‌هایی از ایران و آمریکا هفته گذشته در هتلی در شهر اربیل عراق ملاقات محرمانه انجام داده‌اند.

 

این گزارش مدعی شده بود هیات ایرانی به ریاست “سید حسن خمینی” ( نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران) و دو نماینده ارشد از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه سردار “ایرج مسجدی” سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق بوده است.

 

“برایان هوک” مسئول “گروه اقدام ایران” در وزارت امور خارجه آمریکا اما امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سعودی” العربیه ” این ادعا را تکذیب کرد و گفت هیچ کانال ارتباط و گفتگوی محرمانه‌ای بین ایران و آمریکا وجود ندارد.

 

او گفت: “ایران بارها دیپلماسی را رد کرده است و هم‌اکنون هیچ کانال مخفی برای گفتگو بین دو کشور وجود ندارد.”

 

این مقام آمریکایی با تکرار ادعاهای همیشگی آمریکا علیه ایران، گفت اگر جمهوری اسلامی ایران خواهان لغو تحریم هاست، باید رفتار خود را تغییر دهد.

 

او مدعی شد هر نوع گفتگو و مذاکره‌ای بین دو کشور پیرامون 12 شرط مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه آمریکا از جمله فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، برنامه هسته‌ای و برنامه توسعه موشک‌های بالستیک ایران خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *