حزب همبستگی اسلامی ایران

سفارش عربستان سعودی برای خرید 100 هواپیمای ایرباس

هواپیماهای جدید از موتورهایی برخوردارند که نسبت به نسل قبل، 15 درصد سوخت کمتری مصرف می کنند.

 

عربستان سعودی سفارش خرید 100 فروند هواپیما به ایرباس داد.

 

به گزارش همبستگی، شرکت هواپیمایی سعودی (السعودیه) که هواپیمایی تحت پرچم این کشور است اعلام کرد علاوه بر سفارش قبلی خرید 35 فروند هواپیما به ایرباس، سفارش خرید 65 فروند هواپیمای دیگر را به این غول هواپیماسازی ارائه کرده است.

 

65 هواپیمای سفارشی از نوع ای 32 نیو هستند که براساس قیمت های رسمی، خرید آنها 7.4 میلیارد دلار هزینه دارد.

 

 

 

شرح عکس: یک فروند هواپیمای ایرباس از نوع ای 330 در نمایشگاه هوایی پاریس 2019 در فرودگاه لوبورژیه در نزدیکی پاریس – عکس: ایربک پیرمونت – خبرگزاری فرانسه

 

سفارش عربستان سعودی برای خرید 100 هواپیمای ایرباس

 

این موضوع در حاشیه نمایشگاه هوایی پاریس اعلام شد.

 

خبرگزاری فرانسه نوشته است: نمایشگاه هوایی پاریس همیشه شاهد رقابت شدید میان ایرباس و رقیب آمریکایی اش بوئینگ برای کسب سفارش های بیشتر است این در حالی است که بوئینگ در سال جاری با بازتاب های منفی سقوط 2 فروند هواپیما از نوع 737 مکس روبه رو شده است. این دو سقوط 346 کشته برجای گذاشت.

 

این سفارش ریاض، شامل 15 فروند هواپیما از نوع ای 321 اکس ال آر جدید نیز می شود. این نوع از هواپیما می تواند بدون سوختگیری تا مسافت 8700 کیلومتر پرواز کند.

 

معمولا سفارش های تعداد بالا، شامل تخفیف می شود.

 

شرکت ایرباس هم در بیانیه ای اعلام کرد “تعداد مسافرین در پادشاهی عربی سعودی در مسیرهای داخلی، منطقه ای و بین المللی شاهد رشد جدی است. از هواپیماهای جدید برای پشتیبانی از برنامه هواپیمایی ملی و تقویت ظرفیت جابجایی هوایی آن استفاده خواهد شد”.

 

هواپیماهای جدید از موتورهایی برخوردارند که نسبت به نسل قبل، 15 درصد سوخت کمتری مصرف می کنند.

 

ایرباس همچنین از برنامه فروش 31 فروند هواپیما به شرکت سیبوپاسیفیک فیلیپین خبر داد. این هواپیما ظرفیت برقراری پروازهای مستقیم از فیلیپن به استرالیا به هند را در اختیار این شرکت قرار می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *