حزب همبستگی اسلامی ایران

جلسه امروز دموکرات‌ها برای استیضاح ترامپ

پس از خودداری “دونالد مکگن” مشاور حقوقی سابق کاخ سفید از حضور در جلسه دیروز کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به منظور ادای شهادت، درخواست‌ها برای استیضاح ترامپ از سوی برخی نمایندگان دموکرات کنگره شدت گرفته است.

 

“نانسی پلوسی” رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از برگزاری جلسه داخلی حزب دموکرات آمریکا در روز چهارشنبه (امروز) پشت درهای بسته، برای بررسی موضوع استیضاح ترامپ خبر داده است.

 

به گزارش همبستگی به نقل از سی‌ان‌ان، پلوسی این جلسه را در واکنش به فشارهای برخی نمایندگان حزب دموکرات در کنگره به منظور استیضاح ترامپ، تشکیل داده است. او خود مخالف استیضاح ترامپ است.

 

پس از خودداری “دونالد مکگن” مشاور حقوقی سابق کاخ سفید از حضور در جلسه روز سه‌شنبه – دیروز- کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به منظور ادای شهادت، درخواست‌ها برای استیضاح ترامپ از سوی برخی نمایندگان دموکرات کنگره شدت گرفته است.

 

رهبران ارشد حزب دموکرات مخالف استیضاح ترامپ هستند و بسیاری از آنها معتقدند در صورت استیضاح ترامپ در آستانه آغاز کارزار انتخاباتی 2020 آمریکا، ترامپ از این مساله به نفع کمپین انتخاباتی خود سوء‌استفاده خواهد کرد؛ اما برخی از اعضای ارشد حزب دموکرات و حتی نامزدهای دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا خواهان استیضاح ترامپ هستند و طی روزها و هفته های گذشته از کنگره آمریکا خواسته اند قدم های لازم را در این راه بردارد.

 

دستور ترامپ به اعضای کاخ سفید برای عدم اجابت به احضاریه‌های جلسات شهادت کنگره بابت پرونده جنجالی گزارش “بازرس مولر” از ارتباطات احتمالی کارزار انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه، نمایندگان دموکرات کنگره را به شدت عصبانی کرده است تا جایی که “جری ندلر” رییس دموکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا دیروز پس از عدم حضور دونالد مکگن در جلسه شهادت این کمیته، اعلام کرد این کمیته دست‌بردار نیست و حتی اگر شده به قیمت گرفتن حکم از دادگاه، شهادت این عضو سابق کاخ سفید را خواهد شنید.

 

این عضو دموکرات کنگره پس از غیبت مکگن در جلسه شهادت کمیته قضایی گفت: ما هر طور شده این رییس جمهوری – دونالد ترامپ- را پاسخگو خواهیم کرد.

 

گفتنی است “دونالد مکگن” در اکتبر سال گذشته میلادی از سمت مشاور حقوقی کاخ سفید استعفا کرده است.

 

او دیروز پس از عدم حضور در جلسه کمیته قضایی کنگره که قرار بود به موضوع گزارش بازرس ویژه “رابرت مولر” از پرونده جنجالی ارتباطات کمپین انتخاباتی ترامپ با دولت روسیه بپردازد، اعلام کرد بنا به توصیه ترامپ در این جلسه شرکت نکرده است.

 

پس از این غیبت عامدانه، برخی اعضای دموکرات کمیته قضایی از ضرورت استیضاح ترامپ سخن گفته‌اند و نانسی پلوسی در برابر فشارهای این دسته برای استیضاح ترامپ وعده برگزاری جلسه‌ای داخلی در روز چهارشنبه – امروز- برای بررسی این موضوع را داده است.

 

موضوع استیضاح ترامپ با وجودی که طرفدارانی جدی در درون حزب دموکرات دارد اما مخالفانی متنفذ در کادر رهبری این حزب هم دارد؛ مخالفانی که معتقدند این اقدام در نهایت به نفع ترامپ و به ضرر حزب دموکرات تمام خواهد شد.

 

طی روزهای گذشته حتی یک سیاستمدار جمهوریخواه آمریکایی نیز خواهان استیضاح ترامپ شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *