حزب همبستگی اسلامی ایران

مصاحبه ظریف با کانال تلویزیونی محبوب ترامپ: ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست

ترامپ برنامه‌های شبکه “فاکس نیوز” را با دقت دنبال می‌کند و از مشتریان پروپاقرص آن است…

 

“محمد جواد ظریف” وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از فرصت حضور یک هفته‌ای خود در نیویورک استفاده کرد و در یکی از کم‌سابقه ترین رویدادها در مقابل دوربین شبکه خبری محافظه کاران آمریکا یعنی “فاکس نیوز ” نشست.

 

به گزارش همبستگی، این اقدام نادر وزیر خارجه ایران از نگاه بسیاری از ناظران و تحلیلگران به معنای رساندن پیغامی مستقیم به دونالد ترامپ از طریق شبکه خبری محبوب او، تحلیل و تعبیر شده است.

 

ترامپ تا کنون بارها و بارها از فاکس نیوز و تیم خبری این شبکه تحلیل کرده و در نقطه مقابل همه رسانه‌ها و شبکه‌های خبری دیگر آمریکا را با انگ” رسانه های جعلی” نواخته است.

 

او هر روز اخبار و گزارش ها را از طریق فاکس نیوز دنبال می‌کند.

 

او تنها اخیرا یک بار از فاکس نیوز انتقاد کرد و آن نیز هنگامی بود که هفته گذشته این شبکه خبری از “برنی سندرز” یکی از نامزدهای رقیب احتمالی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دعوت کرد و با او به مصاحبه نشست و سندرز در این مصاحبه خوش درخشید.

 

ترامپ پس از پخش این مصاحبه با نوشتن یک توییت انتقادآمیز از فاکس نیوز، از اینکه این شبکه خبری تریبون خود را در اختیار برنی سندرز قرار داده ، انتقاد کرد.

 

حالا هم در اتفاقی نادر محمد جواد ظریف در برنامه گفتگوی هفتگی مجری معروف فاکس نیوز، “کریس والاس” نشسته و با او مصاحبه‌ای اختصاصی انجام داده است و قرار است این مصاحبه در روز یکشنبه – فردا- پخش شود و ترامپ به احتمال فراوان این مصاحبه را از شبکه تلویزیونی محبوب خود خواهد دید.

 

مصاحبه ظریف با “کریس والاس” مجری معروف برنامه هفتگی فاکس نیوز

 

مصاحبه ظریف با کانال تلویزیونی محبوب ترامپ

 

شبکه فاکس نیوز از روز جمعه تیزرهای این گفتگوی ویژه را پخش می‌کند. ظریف در بخش‌هایی از این مصاحبه جان “بولتون” مشاور امنیت ملی ترامپ را به همراهی برخی کشورهای منطقه از جمله اسراییل و عربستان سعودی- تیم ب از نگاه ظریف شامل: بولتون، بن سلمان، بن زاید و بی‌بی ( نتانیاهو)- به جنگ‌طلبی با ایران متهم می‌کند.

 

او سپس می‌گوید باور ندارد که ترامپ خود خواهان جنگ با ایران باشد و تنها هدف او وارد فشار حداکثری برای به تسلیم کشاندن ایران می‌داند و البته بر این نکته نیز تاکید می‌کند که این هدف ترامپ محکوم به شکست است، و این گونه دیپلمات کارکشته ایرانی، تلاش دارد پیام مستقیم دیپلماتیکی به ترامپ منتقل کند.

 

ترامپ به احتمال زیاد فردا مشروح مصاحبه ظریف با برنامه “کریس والاس” در شبکه فاکس نیوز را تماشا خواهد کرد. او ممکن است بلافاصله به اظهارات ظریف در این مصاحبه از طریق توییت یا رشته توییت‌هایی پاسخ دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *