حزب همبستگی اسلامی ایران

درخواست آغاز روند استیضاح ترامپ

با این حال برخی معتقدند استیضاح ترامپ ممکن است نه تنها نتیجه دلخواه را نداشته باشد بلکه عملا بر کفه محبوبیت او در آستانه آغاز کارزار طولانی‌مدت و فرسایشی انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، بیفزاید.

 

سناتور دموکرات ” کامالا هریس” یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ از سوی کنگره آمریکا به خاطر کارشکنی‌های او در روند تحقیقات از پرونده جنجالی ” دخالت روسیه در روند انتخابات 2016″ آمریکا شد.

 

به گزارش همبستگی، او دیروز در مصاحبه‌ای با شبکه خبری “سی‌ان‌ان” گفت:” ما یک دلیل خیلی خوب داریم که متقاعد شویم تحقیقاتی انجام شده و در این تحقیقات مدارک و شواهدی بدست آمده که نشان می‌دهد رئیس جمهور و دولت او در اجرای عدالت کارشکنی کرده‌اند. من معتقدم کنگره باید گام‌هایی را برای آغاز روند استیضاح ترامپ بردارد.”

 

گفتنی است هفته پیش نیز سناتور دموکرات ” الیزابت وارن” یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در سخنانی خواستار استیضاح ترامپ از سوی کنگره به بهانه انتشار نتایج تحقیقات “رابرت مولر” درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا شده بود.

 

“هولیان کاسترو”، وزیر مسکن سابق آمریکا هم از ایده آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ دفاع کرده است.

 

با این حال برخی دیگر از چهره‌های مستقل و عضو حزب دموکرات معتقدند استیضاح ترامپ ممکن است نه تنها نتیجه دلخواه را نداشته باشد بلکه عملا بر کفه محبوبیت او در آستانه آغاز کارزار طولانی‌مدت و فرسایشی انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، بیفزاید.

 

“برنی سندرز” سناتور مستقل – نزدیک به حزب دموکرات- و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از جمله این افراد است. او با وجودی که از ایده استیضاح ترامپ پشتیبانی کرده اما همزمان هشدار داده که ممکن است روند استیضاح به نفع او تمام شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *