حزب همبستگی اسلامی ایران

روحانی:دولت رسیدگی به سیلزدگان پلدختررا دراولویت قرار می دهد

رییس جمهوری گفت: دولت رسیدگی به پلدختر، معمولان و روستاهای آسیب دیده در این منطقه را که متحمل خسارت‌های بسیار سنگین سیل شده اند، در اولویت برنامه خود قرار می‌دهد.

 به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی ظهر شنبه در جمع مردم سیلزده پلدختر افزود: به شما مردم پلدختر قول می‌دهم دولت در کنار شما خواهد بود.

وی اظهار داشت: هرچه سریع‌تر باید خانه‌سازی آغاز و خسارت مردم پرداخت شود و قرارگاه بازسازی و سازندگی زمین لازم را برای منازل مسکونی را خریداری و ساخت و ساز را اغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: مقررات و مصوبه های لازم برای پرداخت خسارت های کشاورزان، کسبه و تولید کنندگانی که آسیب دیده‌اند، روز چهارشنبه در هیات دولت تصویب شده است.

رییس جمهوری بیان کرد: مردم پلدختر، مردم وفادار به ایران، پاسدار ایران بوده اند و در دوران دفاع مقدس آن همه تلاش و فداکاری کردند و نیازمند و خواستار آن هستند که دولت باهمه توان در خدمت انها باشد.

دکتر روحانی گفت: هفتگی و روزانه از مناطق سیل زده خبر می گیریم و مادامی که زندگی سیلزدگان به حالت عادی بازگردد در کنار انها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه همه فکر و تلاش رهبری برای بازسازی این منطقه است، افزود: نیروهای مسلح و بسیج و همه مردم و مسوولان در کنار شما هستند.

رییس جمهوری صبح امروز وارد خرم آباد شد و با همراهی وزرای کشور، راه وشهرسازی، اطلاعات، نیرو، جهادکشاورزی و رئیس دفتر رییس جمهوری در نشست ستاد بحران استان لرستان در محل فرودگاه شرکت کرد.

دکتر روحانی همچنین برای بررسی وضعیت مناطق سیلزده بازدید هوایی از پلدختر داشت.

سیل 12 فروردین در لرستان علاوه بر برجای گذاشتن حدود 40هزار میلیارد ریال خسارت جان 15 نفر را نیز گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *