حزب همبستگی اسلامی ایران

سه هزار و 600 تن دام زنده در بندر شهید رجایی تخلیه شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در راستای تنظیم بازار مصرف یک فروند کشتی با ظرفیت سه هزار و 600 تن دام زنده در بندر شهید رجایی خارج از نوبت پهلو دهی و تخلیه شد.

 

به گزارش ایرنا، الله مراد عفیفی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این دام ها پس از تخلیه از کشتی با کامیون برای کشتار به کشتارگاههای استان ارسال می شوند تا هرچه زودتر به بازار مصرف برسند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت، کشتی های کالاهای اساسی از جمله دام ، روغن خوراکی خام ، شکر ، گوشت منجمد و نهاده های دامی با اولویت، دقت و سرعت بالا تشریفات خروج از بندرشهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران صورت می گیرد.

وی یاد آور شد: علاوه بر پهلودهی بدون نوبت و تخصیص امکانات و تجهیزات تخلیه کالاها از کشتی و نگهداری آنها در محوطه ها، هماهنگی های موثری با دستگاه های همکار از جمله گمرک صورت گرفته تا کالاهای اساسی وارده به بندر در کمترین زمان ممکن از بندر خارج و به مقاصد تعیین شده در داخل کشور ارسال شود.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اقدام صورت گرفته در خصوص خدمات رسانی به سایر کشتی های حامل کالاهای اساسی گفت: ظرف هفته گذشته نیز، کشتی حامل 60 هزار تن روغن خوراکی خام در بزرگترین بندر تجاری ایران پهلو گرفت.

عفیفی پورخاطر نشان کرد: براساس اطلاعات اعلام شده از سوی کشتیرانی ها و صاحبان کالا، برنامه ریزی شده تا حداقل 10 فروند کشتی حامل دام زنده و محموله های شکر و روغن خوراکی سال جاری دربندرشهید رجایی پذیرش و به فراخور نیاز کشور و بدون قائل شدن محدودیت زمانی برای تنظیم بازار روانه بازارهای داخلی شوند.

بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه بیش از 100 میلیون تن کالاست که به تنهایی بیش از 58 درصد عملیات غیر نفتی، 43 درصد عملیات نفتی و 85 درصد از عملیات کانتینری بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *