حزب همبستگی اسلامی ایران

روسیه؛ تظاهرات علیه محدودیت اینترنت/ پوتین، اینترنت را رها کن

در حال حاضر دولت روسیه به طور روزافزونی دسترسی شهروندان این کشور به برخی وب سایت‌ها را مسدود می‌کند.

 

هزاران شهروند روس با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت این کشور علیه بهره‌مندی آزادانه از خدمات اینترنت، بزرگ‌ترین تظاهرات خیابانی سال‌های اخیر را در پایتخت این کشور ترتیب دادند.

 

به گزارش همبستگی به نقل از یورونیوز، هر چند پلیس مسکو شمار معترضان را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده ولی نهادهای مستقل برآورد کرده‌اند که روز یکشنبه حداقل ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر در تظاهرات انجام شده در خیابان‌های مسکو حضور داشتند.

 

معترضان با سردادن شعارهای همچون «پوتین، اینترنت را رها کن» و « انزوا نمی‌پذیریم، بیخود اینترنت را مختل نکنید» نسبت به مصوبه ماه گذشته پارلمان روسیه اعتراض کردند. این مصوبه در صورت تصویب نهایی به دولت اجازه می‌دهد تا با هدف مقابله با خرابکاری احتمالی دشمنان خارجی روسیه، کنترل‌ خود را بر این شبکه جهانی افزایش دهد.

 

تظاهرات در روسیه به خاطر محدودیت های اینترنتی: پوتین، اینترنت را رها کن

 

در حال حاضر دولت روسیه به طور روزافزونی دسترسی شهروندان این کشور به برخی وب سایت‌ها را مسدود می‌کند و حتی طی ماه‌های اخیر استفاده از شبکه اطلاع‌ رسانی تلگرام را ممنوع کرده است.

 

منتقدان دولت بر این باورند که تشدید کنترل‌ها بر شبکه اینترنت با هدف محدودسازی فعالیت سیاسی مخالفان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور است.

 

هر چند پلیس مسکو مدعی شده که در جریان تظاهرات روز یکشنبه کسی دستگیر نشده ولی برخی خبرهای غیر رسمی منتشر شده توسط برخی فعالان اجتماعی روس حاکی از بازداشت ۱۵ نفر توسط پلیس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *