حزب همبستگی اسلامی ایران

دختر بریتانیایی داعش باردار است و قصد بازگشت دارد

پس از سقوط داعش، شمیمه بیگم در یک اردوگاه آوارگان در شمال سوریه یافت شده است، در حالی که ۹ ماهه باردار است.

 

یک دختر بریتانیایی که چهار سال پیش برای پیوستن به داعش به سوریه رفته بود اکنون اعلام کرده است که می‌خواهد بار دیگر به بریتانیا بازگردد، هرچند از عمل قبلی‌اش پشیمان نیست.

 

به گزارش همبستگی به نقل از یورونیوز، شمیمه بیگم ۱۹ ساله در سال ۲۰۱۵ به همراه دو دختر دیگر همکلاسی‌اش، خدیجه سلطانه و عامره عباس از خانه‌شان در محله بتنال گرین لندن فرار کردند و در سوریه به داعش پیوستند.

 

اکنون و پس از سقوط داعش، شمیمه بیگم در یک اردوگاه آوارگان در شمال سوریه یافت شده است، در حالی که ۹ ماهه باردار است.

 

او در مصاحبه با روزنامه تایم انگلیس گفته است که در زمان اقامت خود در سوریه با یک جنگجوی هلندی‌الاصل داعش ازدواج کرده است و از آن ازدواج دو نوزاد دیگر نیز به دنیا آورده که هر دو در زمان طفولیت مرده‌اند.

 

او با شرح وضعیت خود در قلمرو داعش گفته است: «من دیگر همان دختر مدرسه‌ای احمق ۱۵ ساله نیستم که چهار سال پیش از بتنال گرین فرار کرد. از اینکه اینجا آمده‌ام هم پشیمان نیستم. من از این‌که این بچه در این کمپ مریض شود می‌ترسم و به همین‌خاطر است که می‌خواهم به بریتانیا برگردم تا آن‌جا از بچه‌ام مراقبت شود.»

 

او درباره وضعیت همکلاسی‌های همراه خود نیز گفته است دست‌کم یکی از آن‌ها ،خدیجه، در پی اصابت بمب به خانه‌اش در رقه کشته شده است. با تشدید درگیری‌ها، شمیمه و شوهرش خود را تسلیم نیروهای کرد کرده‌اند.

 

بن والاس، وزیر امنیت بریتانیا، در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت شمیمه بیگم گفت: «هرشخصی که به قلمرو داعش سفر کرده باشد بعد از بازگشت با تحقیقات جنایی مواجه خواهد شد.»

 

با این حال مقامات بلندپایه پلیس بریتانیا گفته‌اند که میان سه دختر مدرسه‌ای که «گول خورده و به سوریه رفته‌اند» با فردی که «کلاشنیکف به دست می‌چرخد» تفاوت قائل می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *