حزب همبستگی اسلامی ایران

" کُری خوانی" توییتری آمریکای ترامپ در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان دولتی آمریکای ترامپ، به “کُری خوانی” توییتری روی آوردند و طی روزهای گذشته چندین پیام توییتری از سوی ترامپ، مشاور امنیت ملی او “جان بولتون” و ” مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا و حساب توییتری فارسی وزارت امور خارجه آمریکا ، درباره چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، منتشر شد.

 

به گزارش عصرایران ، در حالی که حساسیت‌ها درباره نحوه برگزاری جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، با اظهارنظرهای سابق برخی مسئولان آمریکایی درباره چهل سالگی جمهوری اسلامی، امسال بیش از سال‌های پیش بوده است، مسئولان دولت آمریکا طی روزهای گذشته به انتشار چند پیام توییتری درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مبادرت کرده‌اند.

 

ترامپ برای نخستین بار یک پیام توییتری فارسی را در صفحه توییتری خود منتشر کرد و “جان بولتون” مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ که سال گذشته در گردهمایی سراسری گروهک مجاهدین خلق(منافقین) در پاریس از چهل ساله نشدن نظام جمهوری اسلامی سخن گفته بود نیز چندین پیام توییتری درباره چهل ساله شدن انقلاب اسلامی منتشر کرد.

 

ترامپ که دولت او با اعمال تحریم‌های اقتصادی، استراتژی سخت‌تر کردن زندگی مردم ایران و به عصیان کشیدن آنها را دنبال می‌کند، در پیامی ریاکارانه در واکنش به 40 ساله شدن انقلاب اسلامی مدعی شد: ” 40 سال فساد. 40 سال سرکوب. 40 سال ترور. رژیم ایران فقط موجب #چهل_سال_شکست شده است. مردم ایران که مدتهاست در رنجند شایسته آینده روشن تری هستند.”

 

پیام توییتری فارسی ترامپ درباره 40 سالگی انقلاب اسلامی

 

“محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای دیداری رسمی به لبنان سفر کرده است بلافاصله پس از پیام ترامپ در پاسخی توییتری نوشت:” چهل سال شکست در پذیرش این‌که ایرانیان هرگز به دوره تسلیم بازنخواهند گشت. در تطبیق سیاست آمریکا با واقعیت. چهل سال شکست در بی‌ثبات کردن ایران با خون و پول. پس از 40 سال انتخاب‌های اشتباه اینک وقت آن رسیده که دونالد ترامپ در سیاست‌های شکست خورده آمریکا در قبال ایران، بازنگری کند.”

 

پاسخ توییتری طریف به پیام توییتری ترامپ

 

“جان بولتون” هم طی روزهای گذشته چندین پیام توییتری به مناسبت چهل ساله شدن انقلاب اسلامی نوشته است. او که پارسال در جمع گروهک مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس گفته بود “جمهوری اسلامی نباید به چهل سالگی برسد”، در پیام‌های توییتری خود حملات تندی به مسئولان جمهوری اسلامی ایران کرده است.

 

همزمان “مایک پمپئو” وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین صفحه توییتری فارسی وزارت امور خارجه هم طی روزهای گذشته درباره چهل سالگی انقلاب اسلامی مطالبی نوشتند و پمپئو برای نخستین بار از هشتگ ” چهل سال شکست” برای توصیف کارنامه جمهوری اسلامی در آستانه 40 سالگی استفاده کرد؛ هشتگی که بلافاصله از سوی کاربران اپوزیسیون خارج از کشور مورد استفاده قرار گرفت و تلاش شد موجی توییتری علیه جمهوری اسلامی راه اندازی شود.

 

محمد جواد ظریف هم با استفاده از همین هشتگ به پیام توییتری خصمانه ترامپ پاسخ داده است و تلاش کرد با استفاده از عبارت چهل سالگی، به 40 سال تلاش ناکام ایالات متحده آمریکا برای به زانو در آوردن ایران و ایجاد آشوب و بی ثباتی و در نهایت براندازی جمهوری اسلامی، اشاره کند.

 

در چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، خصومت و تنش بین مقامات ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران به سطحی رسیده که مسئولان دو کشور با تندترین عبارات علیه یکدیگر موضع می‌گیرند و مقامات آمریکای ترامپ به صورتی بی‌سابقه و مداخله‌جویانه در تلاش هستند کارنامه 40 ساله حکومت جمهوری اسلامی را سیاه و پراشتباه جلوه دهند و به صورتی ریاکارانه خود را در جبهه و حامی مردم ایران نشان دهند، این در حالی است که هدف و استراتژی آنها طی ماه‌های گذشته سخت کردن زندگی مردم ایران و حتی محتاج کردن آنها برای تامین مایحتاج اولیه زندگی، به منظور ایجاد عصیان و آشوب داخلی در ایران است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *