حزب همبستگی اسلامی ایران

در دوره جنگ، اغلب مردم مشکلات را خودشان حل می‌کردند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام منتظری شامگاه چهارشنبه با حضور در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار، اظهار کرد: امروز در یک جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان کشورمان به صراحت به این موضوع اذعان کرده‌اند.

 

وی در ادامه با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه‌ها و اصناف، بسیج شدند که جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی که شرق و غرب از آن حمایت می‌کرد، پیروز شود.

 

دادستان کل کشور افزود: در آن دوره، اغلب مردم مشکلاتی که جنگ برای آن‌ها پدید آورده بود را خودشان حل می‌کردند، لذا باید همان شاخص‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می‌دادیم، در جنگ اقتصادی نیز لحاظ نمائیم و امروز وحدت میان بخش‌های مختلف در جنگ اقتصادی ضروری است.

 

وی با اشاره به تدبیر رهبری در تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا به عنوان مهم‌ترین و کارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد کرد.

 

منتظری گفت: برای پیروزی؛ وحدت، داشتن ابزار لازم و بکارگیری نیرو‌های مردمی نیاز است؛ اما متأسفانه در این شرایط شاهدیم که عده‌ای به دنبال این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بدوزند که موجب تأسف است.

 

دادستان کل کشور افزود: عده‌ای ارز ٤٢٠٠ تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نکردند، لذا در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت کشور است.

 

وی با بیان اینکه باید یک تعامل، همکاری و هم افزایی بین بخش خصوصی و دولتی وجود داشته باشد، تاکید کرد: دستگاه قضائی عزم خود را برای برخورد با فساد و مفسد جزم کرده است.

 

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در خصوص فسادهایی که در بخش خصوصی وجود دارد، خود بخش خصوصی باید به میدان آید و مبارزه کند، بنابراین انتظارم به عنوان دادستان کل کشور این است که بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتی دارند به بنده منتقل کنند و بر اساس وظیفه‌ای که داریم موضوع را دنبال می‌کنیم و دادستان‌های ما امروز در سراسر کشور موظف هستند، این رصد را انجام دهند.

 

منتظری گفت: یکی از مهم‌ترین ابزار‌ها برای موفقیت در مبارزه با فساد، همکاری بخش خصوصی و ارائه اطلاعات است.

 

وی با اشاره به حمایت دستگاه قضائی از بخش خصوصی، تصریح کرد: در دستگاه قضائی عزممان را برای حمایت از بخش خصوصی جزم کرده و ریاست قوه قضائیه هم در این زمینه موکدا تاکید کرده‌اند و در بخش‌های مدیریت عالی دستگاه قضائی هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادی آنچه که در توانمان است و مرتبط به ما می‌شود به کمک بخش اقتصادی و خصوصی بیاییم.

 

دادستان کل کشور تاکید کرد: هم ریاست قوه قضائیه دستور داده‌اند و هم بنده به دادستان‌های سراسر کشور بخشنامه ابلاغ کرده‌ام که اجازه داده نشود به هیچ وجه مراکز تولیدی و کارخانه‌ای بخاطر معوقات بانکی و مشکلات مالی تعطیل گردد.

 

منتظری افزود: یکی از آسیب‌های جدی به اقتصاد این است که اجازه دهیم کالایی که می‌توانیم در کشور تولید کنیم، با ارز دولتی وارد شود.

 

وی یادآور شد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد کشورمان است و می‌خواهد وضعیت اقتصادی را با چالش جدی مواجه کند و تولید را پایین بیاورد.

 

دادستان کل کشور با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در مسائل اقتصادی مبارزه با قاچاق کالا است بر لزوم هم افزایی و همکاری بخش خصوصی و دولتی در این زمینه تاکید کرد.

 

وی تصریح کرد: گفت: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و از طرفی ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای از لحاظ انسانی، علمی، جغرافیایی، ژئوپولیتیک و از جهات مختلف داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

دادستان کل کشور گفت: باید دِین خود را به مردم عزیز ادا کنیم و بخشی از مشکلاتی که دشمن به ما تحمیل می‌کند را اگر نمی‌توانیم به صفر برسانیم، کاهش دهیم.

 

فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترک با دادستان کل کشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز و دیگر مدیران قضائی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات و مسائل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.

 

انتهای پیام

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *