حزب همبستگی اسلامی ایران

نهم دی سیلی محکمی به اغواگری ها بود

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» در ابتدای جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس شورای اسلامی فرا رسیدن سالروز حماسه نهم دی ماه را به نمایندگان و ملت سربلند ایران تبریک گفت و اظهار داشت: نهم دی ماه از آن جهت در تاریخ ایران جای گرفت و در خاطره‌ها ماند که قدرت حضور ملت را دربردارد، قدرتی که با صلابت، چالش‌ها را از بین برد و شرایط را روشن و تثبیت کرد؛ قدرتی که به اغواگری‌ها و شیطنت‌های بیگانگان سیلی محکم زد.

وی افزود: پس از کشمکش‌های چند ماهه، ملت بزرگ ایران در نهم دی اراده‌ خود را جایگزین رفتارهای ماجراجویانه داخلی و خارجی کرد، به همین جهت انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته همواره از بحران‌های داخلی و خارجی نجات یافته است.

رییس مجلس با بیان این که اصل پیروزی انقلاب اسلامی و برچیده شدن استبداد پهلوی با حضور یکپارچه ملت و رهبری حکیمانه امام (ره) محقق شد، خاطرنشان کرد: در مقابله با گروهک‌های جدایی‌طلب، منافقین و ماجراجویی بنی‌صدر و ترورهای مؤثر و مکرر گروه‌های منافق با صحنه‌گردانی ملت، همه این شگرف‌هایی که برای یاس ملت آفریده شده بود، یکباره از بین رفت.

لاریجانی ادامه داد: حضور ملت به خصوص جوانان در صحنه دفاع مقدس و ایجاد فضای شورانگیز مجاهدت بسیجیان بود.

وی افزود: بعد از کشمکش های سیاسی فرساینده بنی صدر علیه رهبران حزب جمهوری اسلامی و مسئولان نظام و درگیری های امنیتی منافقین، آن هم در شرایط تجاوز دشمن به سرزمین ایران و فضای تبلیغاتی شدید علیه انقلاب، حضور ملت در صحنه سیاسی کشور و جبهه‌ها معجزه ای بزرگ خلق نمود.

لاریجانی ادامه داد: نهم دی سنخ چنین رویدادی بود که غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش های داخلی را پایان داد.

وی همچنین گفت: این حماسه زنجیره ای از دخالت های فرصت طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی و برخی ناامنی های کوچک را سر جای خود نشاند و با روشنگری مسیر انقلاب را مستحکم کرد.

رییس مجلس یکی از دلایل مهم چالش های آن روز را بی توجهی به قانون و تمکین به آن دانست و گفت: این که در همه نظام های جا افتاده اصل را بر قانون پذیری می گذارند و پای آن می ایستند به این جهت است که عبور از این مقوله هزینه های سنگینی برای منافع ملی و امنیت ملی کشور خواهد داشت.

لاریجانی افزود: این درس بزرگی برای نسل امروز و فرداست که بدانند حتی با تخلف‌های کوچک از قانون نیز باید مبارزات جدی داشت چون فراگیری تخلفات کوچک هم می‌تواند پایه های مدنیت کشور را بلرزاند.

وی اظهارداشت: در چند ماه پس از انتخابات مخصوصا در روز عاشورای آن سال فرصت طلبان و ضدانقلاب چگونه اهانت به ساحت مقدس امام حسین(ع) و عاشورا کردند، با اقدامات زشت و توهین به نظام عزاداری ملت را مضاعف کردند.

رییس مجلس تصریح کرد: این ملت بزرگ، این تجربه ها را دارد و از همین رو این روزها با حساسیت زیاد باوجود بسیاری از مشکلات کشور و تحریم ها صحنه را زیر نظر دارد و می داند تروریست های جلاد و معاندین انقلاب در پی فرصت برای ضربه زدن به همه ابعاد انقلاب هستند.

لاریجانی اظهار داشت: آنها به همراهی آمریکا، ایران گسترده و قوی را نمی پسندند و به دنبال ضربه به استقلال و تمامیت ارضی کشور هستند.

وی خاطرنشان کرد: راز نهم دی ماه به ایمان مردم و تعصب مقدس آنها به اهل بیت(ع) بازمی گشت که با همه صبر انقلابی در ماه‌های قبل در مقابل بی حرمتی به عاشورا یکباره وظیفه خود را در خروش ملی دیدند.

وی به دخالت های خارجی مخصوصا آمریکا در حوادث ماه های قبل از نهم دی اشاره کرد و اظهار داشت: دخالت آمریکا صریح بود، ادبیات آن روز مسئولان این کشور و برخی کشورهای اروپایی و منافعی که برای این امر اختصاص دادند و خود اعلام کردند چند امر را نشان داد.

رییس قوه مقننه همچنین گفت: نخستین موضوعی که برای ما مشخص شد این بود که مترصد(پیگیر) بودن آنها برای استفاده از هرگونه سستی سیاسی و امنیتی داخل ایران برای ضربه زدن به منافع ملت است، دوم این که آشنایی اندک آنان با خصوصیات جامعه شناسی ملت ایران و فریب خوردگی آنها از اطلاعات غلط ضدانقلاب و منافقین است.

لاریجانی تاکید کرد: امروز هم آمریکا گرفتار این توهم اسف آور است که تحریم ها علیه ایران و موتور تبلیغات ضدایران را با جدیت دنبال می‌کند، به حدی که نمی تواند آرزوهای باطل خود را عیان نکند.

وی اظهار داشت: رییس‌جمهوری درهم و برهم آمریکا، تخیلات مشوش خود را بیان کرده اما ملت ایران پای عزت و استقلال خود ایستاده و اصولا بسیاری از ملت‌ها این بیداری را پیدا کرده اند، ملت رشید عراق در مقابل اهانت آمریکا به آنها در چند روز قبل چگونه واکنش نشان داد.

رییس مجلس گفت: این خوی استکباری آمریکا است که یک روز پس از چپاول اموال سعودی‌ها و برخی کشورهای دیگر منطقه با پررویی اعلام می‌کنند که اگر ما پشت سعودی را نگیریم، یک هفته‌ای سقوط می‌کند و به این ترتیب آمریکایی‌ها هم اخاذی و هم بی‌حرمتی می‌کنند.

لاریجانی نمونه دیگر در رفتار استکباری همراه با بی‌عقلی و بی‌تدبیری آنان را حضور بدون آداب رییس‌جمهوری آمریکا در عراق عنوان کرد که با واکنش جدی همه گروه‌های سیاسی عراق و ملت رشید این کشور مواجه شد.

وی تاکید کرد: نکته دیگر در حوادث آن روز که منجر به حماسه نهم دی شد، این بود که برخی سیاستمداران و گروه‌ها در شرایط حساس، توجه به روشنگری‌های خیرخواهانه رهبر معظم انقلاب نکردند چرا که ایشان بارها مسیر را در جلسات خصوصی و علنی نشان دادند و آنچه خیر ملت، گروه‌ها و عناصر سیاسی بود، بیان کردند که اگر به موقع توجه می‌شد، این گونه فتنه‌ها یا اصلاً ایجاد نمی‌شد یا خیلی سریع تمام می‌شد.

وی اظهار داشت: امروز هم در شرایط پیچیده‌ای قرار داریم که هم مشکلات اقتصادی، فشار اجتماعی زیادی را ایجاد کرده و هم در صحنه بین‌الملل، آمریکایی‌ها خیلی روشن تر از قبل مبارزه با ملت ایران را سرلوحه خود قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: در چنین وضعیتی، توجه به رهنمودهای رهبری بیش از گذشته ضرورت دارد تا در فضای سیاسی با طمأنینه، قوای مختلف بتوانند مسائل اقتصادی کشور را در جهت بالا بردن توان ملی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از مستضعفان، زحمت کشان، کشاورزان و کارگران سامان دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *