حزب همبستگی اسلامی ایران

شهردار تهران: جلو تخریب پایتخت را می گیریم

به گزارش ایرنا پیروز حناچی روز یکشنبه در مراسم ادای سوگند در صحن شورای اسلامی شهر تهران افزود: توجه به حقوق شهروندان و جذب مشارکت آنان، اهمیت به مناطق محروم تر، توجه به ابعاد مختلف پایداری در اداره شهر و استفاده از حداکثر تخصص و تجربیات جهانی در اداره کلانشهر از جمله برنامه هایم است.

وی با اظهار امیدواری از اینکه قانون مداری بیش از پیش در شهر حاکم شود، اهتمام و توجه به جوانان و بدنه متخصص داخل شهرداری را از جمله دیگر برنامه های خود اعلام کرد.

حناچی ادامه داد: اگر از ظرفیت های قانونی مثل ترک تشریفات استفاده کنیم دلایل آن را اعلام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر تعامل قانونی با اعضای شورا خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم ضمن همکاری با سازمان های مردم نهاد، مشارکت مردم، بخش خصوصی و نخبگان را جلب کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر رعایت عدالت در برنامه ریزی های شهری اظهارداشت: باید باور و قبول کنیم در جاهایی ( در مدیریت شهر) اشتباه کرده ایم و از حداکثر ظرفیت علمی استفاده نکرده ایم.

حناچی با بیان اینکه کارگاه های غیرضرور در شهر باید جمع آوری شود و به قدری کارگاه خواهیم داشت که لازم است، تصریح کرد: کارگاهی که مایه شرمندگی در میدان هفت تیر بود را جمع کردیم.

وی همچنین با بیان اینکه زادگاهم تهران است، هرچند ریشه شهرستانی هم دارم گفت: در تهران به دنیا آمده ام و بزرگ شده ام، کوچه های این شهر را می شناسم و البته داعیه استفاده از این موقعیت برای موقعیت های خاص ندارم.

شهردار تهران گفت: مشکلات ما بزرگ ‌است اما همت مردم و عنایت الهی بزرگ تر است؛ همه تلاشم ‌را برای حل مشکلات تهران به کار خواهم بست.

وی به شعار تهران شهری برای همه اشاره و بیان کرد: این شعار همه کسانی را که در این شهر زندگی می کنند و خداوند به آنان جان داده است شامل می شود.

حناچی همچنین از نمایندگان شورا که به وی اعتماد کردند، رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری، نمایندگان تهران در مجلس بویژه علی مطهری و محمدرضا عارف قدردانی کرد.

شهردار تهران همچنین از رئیس دفتر رئیس جمهوری و اصحاب رسانه که حساسییت ویژه ای نسبت به موضوع انتخاب وی داشتند و همرزمانش در دوران دفاع مقدس تشکر کرد.

به گزارش ایرنا حناچی که 22 آبان ماه امسال به عنوان چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی انتخاب شد صبح امروز در جمع اعضای شورای اسلامی سوگند یاد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *