حزب همبستگی اسلامی ایران

ورود مجریان امروز و مسئولان دیروز به ستاد انتخابات

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری در حالی آغاز شده که از نخستین دقایق شروع مهلت ده‌ساعته امروز برخلاف روزهای گذشته، چهره‌هایی با سوابق دولتی حضور پررنگ‌تری در ستاد انتخابات داشته‌اند. 

به گزارش همبستگی انلاین، با گذشت سه روز از مهلت پنج‌روزه نام‌نویسی دواطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، ثبت‌نام ۱۷ نفر قطعی اعلام شد که به حضور محمدرضا صباغیان و قدرتعلی حشمتیان از جریان مستقل، سعید جلیلی، عباس مقتدایی، محمود احمدی‌بیغش، محمد خوش‌چهره، احمد رسولی‌نژاد، علیرضا زاکانی، حبیب‌الله دهمرده، محمدرضا میرتاج‌الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی از جبهه اصولگرایی، مصطفی کواکبیان، عبدالناصر همتی و مسعود پزشکیان از جناح اصلاح‌طلب، علی لاریجانی با سابقه اصولگرایی و تمایل به اعتدالگرایی در سال‌های اخیر و وحید حقانیان با سوابق اجرایی متفاوت برای داوطلبی نامزدی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری انجامید.

بنا به آماری که سخنگوی ستاد انتخابات از مراجعه‌کنندگان به ستاد انتخابات کشور در این سه‌روز ارائه کرده در مجموع ۸۰ مراجعه‌کننده وارد وزارت کشور شده‌اند که شامل ۸ زن و ۷۲ مرد بودند.

از صبح امروز (روز چهارم نام نویسی) اما حضور پررنگ چهره‌هایی که اغلب سابقه دولتی دارند با نام‌نویسی محمدمهدی اسماعیلی که ‌اکنون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، آغاز شد. او در حالی برای ثبت‌نام وارد ستاد انتخابات شد که محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهوری و میثم نیلی احمدآبادی صاحب امتیاز پایگاه خبری رجانیوز نیز او را همراهی می‌کردند.

اسماعیلی پس از نام‌نویسی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور یاد رئیس‌جمهوری شهید و همراهانش را گرامی‌ داشت و اظهار کرد: مردم نمی‌خواهند دوباره جریان حاکمیت دوگانه راه بیفتد و دوباره به اسم خصوصی‌سازی حقوق کارگران و مردم پایمال شود. مردم نمی‌خواهند دوباره با مافیای واردات چرخ کارخانه‌ها متوقف شود. مردم می‌خواهند راه رجایی و رئیسی ادامه پیدا کند و مردم رئیس‌جمهوری می‌خواهند که تداوم‌بخش دولت آیت‌الله رئیسی باشد.

پس از پایان سخنان وزیر ارشاد و داوطلب کاندیداتوری ریاست‌جمهوری، مسعود زریبافان دبیر هیات دولت محمود احمدی‌نژاد نیز با بالاگرفتن شناسنامه‌ خود و به همراهی محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت‌های نهم و دهم وارد محل استقرار خبرنگاران در ستاد انتخابات کشور شد و برای بار دوم در رقابت‌های ریاست‌جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد. او پیش از این در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام کرده بود که قبل از برگزاری انتخابات به نفع سیدابراهیم رئیسی کنار رفت.

تکمیل می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *