برگزاری همایش حزب همبستگی با عنوان "نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال "

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد سالاری با اشاره به این‌که احزاب به‌عنوان مهم ترین نهاد جامعه مدنی نقش بسزایی در عملیاتی کردن مبانی نظری گفتمان اعتدال دارند، اظهار کرد: شورای عالی حزب همبستگی پس از برگزاری چندین نشست تصمیم گرفت تا با برگزاری همایشی ملی، به تببین نقش احزاب در گفتمان اعتدال بپردازد.

 

دبیر همایش " نقش احزاب در تبیین گفتمان اعتدال " افزود : در این همایش ، برخی از مقامات دولتی ، دبیران کل احزاب، مدیران مسئول روزنامه ها ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، سفرا و تعدادی از شخصیت ها و فعالان سیاسی و مذهبی سرشناس کشورحضور خواهند داشت.

 

وی ادامه داد: حزب همبستگی به عنوان یک حزب پیشگام در جریان اصلاحات ، تصمیم دارد با برگزاری این همایش ، تعریف دقیقتری از گفتمان‌ها و روش‌ها، ارائه کند تا بتوانیم به اتفاق نظر بیشتری برسیم و با توجه به نقش جریان اصلاحات در پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، گامی در جهت بالابردن زمینه مشارکت عمومی مردم در عرصه سیاسی برداریم.

 

محمد سالاری همچنین افزود: بنابر اعتقاد بسیاری از صاحبنظران، گفتمان اعتدال تبلور فضای سیاسی متاثر از افراط و تفریط جریان‌های سیاسی در سال های گذشته در کشور است و با توجه به ترکیب تصمیم‌سازان اصلی ، دولت یازدهم به نوعی بروز و ظهور گفتمان دولت ائتلافی منصوب به آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک شخصیت فراجناحی بوده و افرادی نظیر ایشان و دکتر روحانی را می توان به عنوان طراحان این گفتمان تلقی کرد.

 

وی در ادامه گفت : با روی کار آمدن دولت یازدهم ، امید برای فعالیت بیشتر احزاب پدید آمده و حزب همبستگی هم در نظر دارد ، جدی‌تر و فعال‌تر از گذشته در این عرصه‌ها حضور داشته باشند.

 

محمد سالاری خاطر نشان کرد : باید از فرصت پدید آمده در عرصه اجرایی کشور استفاده و با تقویت فعالیت احزاب ، زمینه رابرای توسعه سیاسی بیشتر فراهم کرد. به خصوص حال که اهتمام نخبگان سیاسی در مسیر اعتدال وعقلانیت قرار گرفته است.

 

وی افزود : یکی از مهمترین اهداف این همایش ، ایجاد محیطی برای تبیین بیشتر گفتمان اعتدال و نقش احزاب در این زمینه است. چراکه تصور می کنیم هنوز از ظرفیت گفتمان اعتدال پدید آمده در کشور ، استفاده نشده است.

 

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مشارکت هدفمند و حداکثری مردم در عرصه سیاسی ، نیازمند فعالیت احزاب قدرتمند است ، خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه تحزب در ایران ، نیازمند تلاش بیشتر فعالان حزبی و نخبگان سیاسی است ، دولت هم باید زمینه لازم را برای توسعه سیاسی و فعالیت احزاب فراهم کند تا در یک تعامل دوسویه ، شاهد رشد فعالیت حزبی در کشور باشیم ، چراکه احزاب و گروه های سیاسی شناسنامه دار می توانند در شکل گیری دموکراسی و مردم سالاری دینی به صورت موثر ، نقش آفرینی کنند.

 

وی در پایان افزود : یکی از اهداف برگزاری این همایش مشخص کردن مرزبندی های بین این گفتمان به عنوان یک جریان سوم و گفتمان اصلاح طلبی و اصولگرایی و نیز میزان همپوشانی این گفتمان ها با یکدیگر است.

اشتراک در 100 درجه اشتراک گذاری در FaceBook اشتراک گذاری در Twitter ارسال ایمیل به دوستان در Gmail اضافه کردن به Google Bookmarks اضافه کردن به Google Reader ارسال ایمیل به دوستان در یاهو
نظرات خوانندگان